top of page

Žaismingos „Kastuko istorijos“

Pirmoji spalio savaitė Europoje skelbiama kaip DISLEKSIJOS PAŽINIMO SAVAITĖ (disleksija – skaitymo/rašymo sutrikimas). Minint šią savaitę, bibliotekoje lankėsi Varėnos „Ryto“ progimnazijos 2c klasės mokiniai su mokytoja Neringa Saldiene, jie klausėsi skaitomos Dalios Bieliūnaitės komiksų knygelės „Kastuko istorijos“.

Skaityti komiksą pasirinkta neatsitiktinai, mat žmonėms, susiduriantiems su disleksija, komiksas – yra skaitymą lengvinanti priemonė, nes jis užrašytas naudojant skaitymą lengvinantį šriftą, jame yra nedaug teksto ir daug vaizdinės medžiagos. Po skaitymų bibliotekininkės vaikus kvietė sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir panaudojant lipdukus iš „Kastuko istorijos“ knygelės, patiems susikurti savo komiksus. Mažieji aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą, jų rankose gimė naujos istorijos – apie vėją, kupiną širdelių ir natų, kuris nuramino Kastuko susikrimtusią sesę, apie pašto žmogų skubantį pristatyti laiškus ne tik Kastuko šeimai, bet ir jo žuvims, apie šuniuką, kuris sugebėjo net ant paveikslo užsiropšti ir vos jo nesulaužė, apie slyvas, kuriomis lijo ir kurias su džiaugsmu rinko vaikai. Už aktyvų dalyvavimą, savo klasės bibliotekėlei antrokai gavo dovanų knygelių apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.

Komiksas sukurtas įgyvendinant Varėnos viešosios bibliotekos projektą „Čiurlionis kitaip“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybės administracija.Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė Indrė Siaurusiavičienė
bottom of page