« Šventinį vakarą „Širdis plaka Lietuvai“, skirtą Kovo 11-ajai, organizavo Valkininkų bibliotekos bibliotekininkė Aurelija Blažulionienė, kultūros centro vadovė Jolanta Molienė, meno vadovė Evelina Gongapševaitė ir renginių organizatorė Kristina Stančienė. Renginį vedė Matas Blažulionis. Visi sugiedojo Lietuvos Respublikos himną, sveikinimo žodį tarė Valkininkų seniūnas Antanas Juknevičius. Šventiniame koncerte pasirodė Valkininkų kultūros centro vaikų folklorinių šokių studija „Bitelė“ (vadovė Jolanta Molienė), Valkininkų kultūros centro folkloro ansamblis „Grūšełė“ (vadovė Evelina Gongapševaitė), Varėnos rajono „Merkio“ gimnazijos Valkininkų skyriaus moksleiviai, vadovaujami mokytojo Gintaro Augustinavičiaus, parodė literatūros kompozicijas „Pasislėpęs Dievas“ pagal Bruno Ferrero ir Gintaro Grajausko kūrybą ir „Laimės nori kiekvienas“ pagal Mikalojaus Vilučio ir Gintaro Grajausko kūrybą, septintos klasės moksleiviai atliko dvejinę sutartinę „Eisma mudu abudu“ (vadovė Neringa Akulavičienė). Kultūros centre veikė Valkininkų krašto audėjų Anastazijos Peciukonienės, Marytės Keršienės, Jadvygos Plaščinskienės, Julijos Kairienės audinių paroda „Raštų gijos“.

« Panočių bibliotekoje vyko teminė popietė „Jauna, laisva, pati savęs valdovė“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės 35-mečiui paminėti. Skambėjo Lietuvos himnas, dainos ir eilės apie gimtąją šalį, prisiminti 1990 metų svarbiausi Lietuvos istoriniai įvykiai. Žinios apie Lietuvą pagilintos sprendžiant klausimyno „Pažįstu Lietuvą“ užduotis. Veikė spaudinių paroda „Jauna, laisva, pati savęs valdovė“. Kiekvienas dalyvis pasidarė Lietuvos vėliavos spalvų knygos skirtuką.
« Kovo 11-osios šventiniame minėjime Matuizų kultūros centre dalyvavo Matuizų seniūnijos, bibliotekos, kultūros centro, bendruomenės atstovai, Matuizų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, kaimo gyventojai. Dalyviai giedojo Lietuvos himną, prisiminė, kaip prieš 35 metus kovo 11-ąją buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Po to vyko protmūšis, skirtas Lietuvos istorijai. Susibūrė aštuonios komandos, atsakinėta į klausimus apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, asmenybes. Renginį vainikavo simbolinis vienybės šokis, kuriame dalyvavo visi susirinkusieji.
« Kovo 8 dieną Perlojos bibliotekoje vyko popietė „Lietuva – tai mes“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Lietuvių kalbos dienoms ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginio pradžioje susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“. Kultūros centro darbuotoja Irena Stoškienė pasveikino visus su artėjančiu Lietuvos nepriklausomybės 35-mečiu. Bibliotekininkė Nijolė Krivienė pasidalino mintimis apie gimtosios kalbos svarbą ir unikalumą, laisvę – kalbėti sava, lietuviška kalba, galimybę laisvai reikšti mintis, priminė, kokiais renginiais Lietuvoje ir užsienyje bus paminėtas menininkas M. K. Čiurlionis. Renginio dalyviai, susiskirstę į komandas „Geltona“, „Žalia“, „Raudona“, dalyvavo trijų turų viktorinoje. Temos: „Lietuvos istorija“, „Lietuvių kalba“, „M. K. Čiurlionis“. Viktorinos metu buvo galima pasimėgauti tyliai skambančia M. K. Čiurlionio muzika. Pabaigoje skambėjo Perlojos etnografinio ansamblio dainuojamos lietuvių liaudies dainos, o atsisveikinant – tulpių žiedais moteris ir mergaites apdovanojo renginyje dalyvavę vyrai. Bibliotekoje veikė literatūros paroda „Lietuvos kelias į laisvę“.
« Kovo 10 dieną Kriviliuose vyko literatūros ir muzikos vakaras „Tėvynė – tai mes“, skirtas Kovo 11-ajai ir Justino Marcinkevičiaus 95-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginį organizavo Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienė ir kultūros centro vadovė Virginija Černiauskienė.
Skambėjo Lietuvos himnas, sveikinimo žodžiai: „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas buvo ne vienos dienos įvykis. Tai kelias, kurį lėmė mūsų žmonių drąsa, vienybė ir tikėjimas savo valstybe. Lietuva buvo ir yra mūsų namai. Mūsų laisvė – tai atsakomybė, kurią turime saugoti ir branginti.“ Prisimintas Justino Marcinkevičiaus gyvenimas ir kūryba. Poeto eiles skaitė bendruomenės narės Ramutė Sukackienė, Janina Česokienė, Skaistė Juta Besusparytė, Drasa Valiukevičienė, Ina Matijoškienė, Greta Markevičiūtė, Melita Olechnovičiūtė, Patricija Sukackaitė, Ariana Sukackaitė ir kt. Dainas apie Lietuvą, tėvynę, meilę atliko Krivilių folkloro ansamblis „Volungė“, akomponavo muzikantai Valentinas Taraila ir Tomas Glavickas. Vakaras užbaigtas daina „Lopšinė gimtinei ir motinai“. Visiems palinkėta gražios šventės, kad Justino Marcinkevičiaus žodis išliktų gyvas, kad jo eilėraščiai ir mintys įkvėptų mylėti savo kraštą, kalbą ir vienas kitą. Veikė spaudinių paroda, skirta Justinui Marcinkevičiui.
« Gudžių bibliotekos skaitytojams vaikams Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 35-ųjų metinių proga organizuota iškyla į gamtą. Trumpą literatūrinę kompoziciją apie Lietuvą, Kovo 11-ąją atliko bibliotekininkė Vida Kielienė ir Gudžių kultūros centro direktorė Irena Paleckienė. Po to rungtyniauta estafetėse, ilsėtasi prie laužo.
« Kovo 10 dienos popietę Nedzingės bibliotekoje paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 35-metis. Sugiedotas Lietuvos himnas. Nedzingės bendruomenės narė Loreta Kurauskienė ir bibliotekininkė Irena Krutulienė skaitė poetų Justino Marcinkevičiaus ir Bernardo Brazdžionio eiles, skirtas Lietuvai. Nedzingės kultūros centro vadovas Albertas Jakubavičius priminė istorinius įvykius. Patriotines dainas atliko muzikantas Antanas Blėda.
Vyko protmūšis. Rungėsi dvi komandos „Vyčio“ (kapitonas Alvydas Pigaga) ir „Bičių“ (kapitonė Lina Tamulevičienė). Albertas Jakubavičius parengė klausimus apie 1918–1990 m. Lietuvos istorijos įvykius, Nedzingės kraštą ir žymias asmenybes. Duotos užduotys – sukurti ketureilius, kuriuose skambėtų žodis „Lietuva“, padainuoti dainų apie karą ir taiką, tėvynę. Dvejų taškų skirtumu nugalėjo „Bičių“ komanda.
Albertas palinkėjo: „Kad šią ypatingą dieną skambėtų visų širdyse džiaugsmo giesmė. Už drąsią tautą, už stiprią dvasią, už mūsų Lietuvą. Būkime vieningi, kaip tie paukščiai, skraidantys laisvės sparnais, nešantys taiką ir viltį. Lai mūsų šalies ateitis bus šviesi, o ši diena – įkvėpimas mylėti, kurti ir didžiuotis savo tauta.“
Informaciją pateikė:
Valkininkų bibliotekos bibliotekininkė Aurelija Blažulionienė,
Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič,
Matuizų bibliotekos bibliotekininkė Inga Lunėnienė,
Perlojos bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Krivienė,
Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienė,
Gudžių bibliotekos bibliotekininkė Vida Kielienė,
Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė