top of page

„Poezijos pavasaris“ ir Juozo Averkos skvero atidarymas


Gegužės 27 d., šeštadienį, 12 val. prie Marcinkonių daugiafunkcio centro (Miškininkų g. 53) vyks tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ ir Juozo Averkos skvero atidarymas.

Juozas Averka yra iškilus marcinkoniškis, gyvenęs ir veikęs Marcinkonių kaime 1911–1998 m., žinomas kaip lietuvybės, dzūkų etnokultūros puoselėtojas, švietėjas, knygnešys, Marcinkonių

etnografinio ansamblio įkūrėjas, Rasos šventės atgaivintojas, kaimo teatro iniciatorius, dzūkiškų etnografinių dainų pateikėjas. Jis gyvas Lietuvos ir pasaulio dzūkų atmintyje. Savo gyvenimo istorija yra sektinas pavyzdys augančiam jaunimui. Amžinam poilsiui atgulė Marcinkonių kaimo kapinėse, jo kapą puošia iškilus koplytstulpis.


Juozo Averkos gyvenimo istorija, prisiminimai, pasakojimas apie jo bendražygius ir folkloro judėjimą Lietuvoje, dzūkiškų dainų rinktinė ir kita tautosakos bei etnografijos medžiaga sugulė Laimos Kurgonaitės-Purlienės knygoje „Mūsų dėdė Juozas“, kurią 2010 m. išleido Vilniaus etninės kultūros centras.


Marcinkonių daugiafunkciame centre taip pat pristatysime poeto Sigito Gedos 80-mečiui skirtą nuotraukų parodą „Sigito Gedos veidai“.

bottom of page