top of page

Tarptautinė vaikų knygos diena

Nedzingės, Panaros, Pilvingių, Vilkiautinio, Žilinų bibliotekose paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena ir žymiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena.

Žilinų bibliotekos skaitytojai vaikai, sudarę komandas „Princesės“ ir „Drugiai“, sprendė įvairias kūrybines užduotis, minė mįsles, atsakinėjo į viktorinos klausimus, iš pabirusių žodžių dėliojo pasakų pavadinimus, piešė piešinius su princesėmis ir drugiais, dalinosi mintimis apie perskaitytas knygas.


Panaros bibliotekos jauniesiems skaitytojams perskaitytas graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos kreipimasis „Aš esu knyga, perskaityk mane“, H. K. Anderseno pasaka „Coliukė“. Vaikai piešė perskaitytų knygų herojus, minė mįsles, kurių atsakymai susiję su knyga, rikosi knygas skaitymui namuose.


Nedzingės bibliotekos darbuotoja Irena Krutulienė pasveikino jaunuosius bibliotekos lankytojus su švente, palinkėjo niekada neužmiršti knygų, kad jos lydėtų visą gyvenimą, pakvietė pasidalinti mintimis, kodėl šiuo metu skaitymo malonumą keičia išmaniosios technologijos. Popietės dalyviai išsakė savo nuomones. Vyko A. Lindgren „Ronja plėšiko duktė“, K. Olberg „Berniukas baltame kambaryje“ ir D. Ausčio „Mergiotė ir miražas dovanų“ kūrinių ištraukų skaitymai ir trumpi knygų pristatymai. Prisimintos H. K. Anderseno pasakos, klausytasi jų ištraukų, spėti pasakų pavadinimai. Dalyviai patys sukūrė pasaką, eilėraštį ir apsakymą. Sugalvojo turinį atspindinčius pavadinimus: „Braškės kelionė“, „Pavasario saulutė“, „Gyvenimas – nuostabus“. Vaikaiminė mįsles, žaidė žaidimus, vaišinosi saldumynais. Kūrybingiausi dalyviai: Martynas Cickevičius, Domantas Krutulis, Kamilė Klimaitė.


Vilkiautinio bibliotekoje vaikai, išklausę Vagelio Iliopoulos kreipimasis „Aš esu knyga, perskaityk mane“, susipažino su vaikų poetų Anzelmo Matučio, Martyno Vainilaičio, Ramutės Skučaitės poezija, iš pabirusių žodžių dėliojo minėtų kūrėjų eilėraščių posmus, sprendė žurnalų „Naminukas“ ir „Laimiukas“ kryžiažodžius.


Pilvingių bibliotekos skaitytojai klausėsi pasakojimo apie Tarptautinės vaikų knygos dienos svarbą, tradicijas, aptarė Vagelio Iliopoulos kreipimąsi „Aš esu knyga, perskaityk mane“ ir graikų iliustratorės Photini Stephanidi plakatą. Dalyviai pamąstė ir išsakė savo mintis, koks yra skaitantis žmogus. Atsakymai – įdomus, gražus, protingas, kūrybingas, mąstantis, nenuobodus, geras, išsilavinęs, laimingas, daug žinantis, sėkmingas, išmintingas. Vaikai prisiminė perskaitytas H. K. Anderseno pasakas, skaitė ir klausėsi mažiau girdėtų jo kūrinių „Vandens lašas“, „Dagilio laimė“, „Tikra tiesa“, „Vaikų pleškesys“. Dalyvavo kūrybinėje valandėlėje „Knyga kitaip“ (iš knygos daromas paveikslėlis). Vaikai iš popieriaus pagamino rėmelius paveikslui. Juos išpuošė ornamentais, gėlytėmis, taškeliais, brūkšneliais. Įrėminę knygeles, gavo mielus paveikslėlius. Surengė parodėlę. Bibliotekininkė padėkojo popietės dalyviams už dalyvavimą, įteikė dovanėles ir paragino skaityti – užsikrėsti „skaitymo virusu“, dalintis įspūdžiais apie mėgstamiausias knygas, jas tausoti.


Informaciją pateikė:

Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė,

Panaros bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Česnulevičienė,

Pilvingių bibliotekos bibliotekininkė Ona Jauneikienė,

Vilkiautinio bibliotekos bibliotekininkė Dalija Tenenienė,

Žilinų bibliotekos bibliotekininkė Aldona Valatkevičienė.

bottom of page