top of page

To margučio gražumai

Balandžio 6 d. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko kiaušinių marginimo dirbtuvėlės. Edukaciją vedė Merkinės bibliotekos darbuotoja Virginija Plutuliavičienė, jai talkininkavo mokytoja Gražina Aranauskienė.

Kad laikas neprailgtų, kol mažose žvakutėse tirpsta vaškas kiaušinių marginimui, vaikai žiūrėjo animatorės Jūratės Leikaitės filmą „Margučių rytas“, kuriame pasakojama apie Velykų šventės papročius, o piešiniai ir veikėjai sukurti remiantis folkloriniais Velykų personažais ir tradiciniais margučių raštais. Filme margučiai ne tik nupiešti, bet panaudotos ir tautodailininkų išpieštų margučių nuotraukos. Margučių raštai – žalčiukai, gyvačiukai sujuda ir tampa gyvais. Skamba Velykų burtai, posakiai, dainos. Jame papasakojama ir lietuvių sakmė apie pasaulio atsiradimą iš kiaušinio.


Po peržiūros vaikai kiaušinius puošė taškeliais, brūkšneliais ar kitokius ornamentus bandė raityti, dėjo į paruoštus dažus. Kad margučiai būtų spalvingesni juos dar kartą margino vašku, dėjo į kitos spalvos dažus, spėliojo, kokios spalvos bus margutis. Darbas virte virė.

Smagiai praleistas laikas ir be galo gražūs vaikų margučiai!


Merkinės bibliotekos bibliotekininkė

Virginija Plutuliavičienė

bottom of page