Velykos – džiugiausia pavasario šventė
- 03-28
- 1 min. skaitymo
Velykos – viena laukiamiausių ir džiugiausių pavasario švenčių, simbolizuojanti atgimimą, šviesą ir naują pradžią. Gražiausia pasiruošimo dalis – margučių marginimas. Tai bendrystės laikas, kai prie vieno stalo susirenka skirtingos kartos, dalijasi prisiminimais, mokosi vieni iš kitų ir puoselėja lietuvišką paveldą. Marginant kiaušinius naudojami įvairūs simboliai: saulutės, žvaigždutės, gyvybės medžio šakelės, žalčiukai, brūkšneliai ir taškeliai. Tikėta, kad šie ornamentai saugo namus, neša sėkmę, sveikatą bei gausų derlių.

Kovo 27 d. Naujųjų Valkininkų bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose Velykų simbolius kurti padėjo Varėnos „Bočių“ bendrijos nariai: Irena Monkevičienė, Jonas Kavaliauskas ir Vyda Jarmalavičienė. Jų pasidalytų įgūdžių dėka gimė maži meno kūriniai – pasitelkę vilną ir adatas, siūlų kamuoliukus pavertėme spalvingais margučiais. Juos išmargino tradiciniais raštais: žalčiukais, lapeliais, gėlytėmis ir brūkšneliais. Popietės metu dalyviai taip pat mėgavosi arbata ir grožėjosi vieni kitų sukurtais darbais. Kiekvienas margutis tapo savita pavasario žinute, nešančia džiaugsmą, viltį ir gyvybę į namus.
Naujųjų Valkininkų bibliotekos bibliotekininkė Ramunė Juknevičienė
