top of page

Čiurlionis kitaip Merkinėje

Birželio 9-osios vakarą, pučiant gaiviam vasaros vėjui, vėl skambėjo „Čiurlionis kitaip". Šį kartą ypatingoje vietoje – Merkinės dvarvietės kiemelyje, medžių pavėsyje su vaizdu į piliakalnį, kur Merkys susijungia su Nemunu.


Aktoriai Justas Tertelis ir Vesta Šumilovaitė-Tertelienė susirinkusiųjų širdis lietė skaitydami M. K Čiurlionio ir Sofijos laiškus, o akordeoninkas Nerijus Bakula muzikos garsais lydėjo klausytojus į Čiurlionio pasaulį. „Tai, ką kalbame apie mūsų vienybę, nėra tik mūsų įkaitintų širdžių ir galvų svajonė. O kai galvoju apie Tave, apie Jūrą ir Žvaigždes, tai girdžiu kažkur lyg tolimą aidą psalmės žodžius: „Eikite ir stebėkite Viešpaties darbus – kokius stebuklus padarė Dievas žemėje.“ (M. K. Čiurlionio laiškai. Peterburgas, 1908 m. lapkričio 28 d.)


Projektą „Čiurlionis kitaip“ planuojama rengti kasmet, kad jis taptų tradiciniu. Atvira ir šiuolaikiška Varėnos viešoji biblioteka kvies visuomenę kasmet vis naujai, profesionaliems menininkams padedant, atskleisti M. K. Čiurlionio kūrybą, taip sukuriant daugiau galimybių ugdyti naujus kultūrinius poreikius, lavinti, plėsti meninį skonį ir gilinti žinias.

Projektą „Čiurlionis kitaip“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Varėnos rajono savivaldybė. Ačiū Merkinės fabrikas


Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė

Indrė Siaurusiavičienė

bottom of page