top of page

Žygis su poezijos ir muzikos gaidele

Birželio 17 d. Varėnos viešoji biblioteka poezijos ir gamtos mėgėjus, patyrusius ir pradedančius žygeivius kvietė į pažintinį 20 kilometrų pėsčiųjų žygį „Anzelmo Matučio takais“.


Visi, nepabūgę oro prognozių, neišsigandę rytinio lietaus ir atvykę į Pauosupę, džiaugėsi gaiva, tyru miško oru ir įspūdingu paukščių orkestru. Po dalyvių registracijos vyko Poezijos ir muzikos diena su Birute Švagždiene ir Daliumi Skamaraku. Birutė – ilgametė poeto bičiulė, pedagogė, lituanistė, „Poezijos pavasarėlių“ Pauosupėje sumanytoja, Anzelmo Matučio atminimo puoselėtoja. Dalius – aktorius, kultūrinių renginių vedėjas, dainuojamosios poezijos atlikėjas–bardas. Birutė susirinkusiųjų širdis pripildė poezijos, pasakojimų apie poetą, jo kūrybinius darbus, jo įkvėpimu tapusius Dzūkijos miškus. Dalius žygeivius malonino gitaros garsais ir dainomis, priminė, kad A. Matutis kūrė ne tik eilėraščius, bet ir mįsles, minkles, kvietė žygeivius spėlioti ir gauti dovanų, kartu dainuoti.

Po įkvepiančios poetiškai muzikinės žygio pradžios, visi susirinkusieji leidosi į kelią. Keliavo miško takeliais link Rudnios, kur laukė pirmasis punktas ir atokvėpis. Atsigaivinę toliau traukė iki Lynežerio ir antrojo punkto. Oras buvo pats tinkamiausias žygiavimui: nelijo, keliai nedulkėjo, saulutė pro debesį švietė – tad pasistiprinę žygeiviai sausai ir smagiai traukė link finišo. Į Pauosupę visi grįžo su geru nusiteikimu, šypsenomis. Džiaugėsi, kad trasa lengva, viskas sužymėta aiškiai, dėkojo organizatoriams ir gailėjo tų savo bendraminčių, kurie pabijoję lietaus prognozių neatvyko.

Iš toliausiai į žygį atvyko pora iš Radviliškio, jauniausiam žygeiviui buvo 9 metai, vyriausiam 67, kartu su žygeiviais ėjo ir 3 šuniukai: Sigis, Šmikis ir Apolo.


Žygio tikslas – prisiminti vaikų poetą Anzelmą Matutį, aplankyti jo girios namelį (Drevę) Pauosupėje, susipažinti su jo kūryba ir unikalia Varėnos rajono gamta, tapusia įkvėpimo šaltiniu. Žygį organizavo Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka su asociacija „3 kryptys“. Žygio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybė, natūralaus mineralinio vandens gamykla „Neptūnas“.


A. Matutis yra rašęs: „<…> Esu girios vaikas: pagiriai mane išugdė, giria savo kerais užbūrė, ne girioje ir savo giesmės neišdainuočiau arba ji liktų skurdesnė. Todėl girią vadinu ne antraisiais – pirmaisiais savo namais, žaliąja šalimi“.


Varėnos viešosios bibliotekos

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja Jurgita Žukienė
bottom of page