top of page

Apie Dzūkiją ir poeziją

Dubičiuose paminėti Dzūkijos metai ir Pasaulinė poezijos diena. Renginyje dalyvavo Varėnos literatų klubo „Jievaras“ ir Dubičių folkloro ansamblio „Lakštucis“ nariai.

Bibliotekoje veikė spaudinių paroda „Graži tu mano, Dzūkija“, o kultūros centre – dzūkiškų divonų (eksponatus paskolino bendruomenės narė Valentina Šlavenec) paroda.


Dalyviai dainavo dzūkiškas dainas, dainas apie Dzūkiją. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivė Norvilė Baublytė, Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ dalyvė, dzūkiškai pasakojo legendą apie Vilniaus įkūrimą. Ansamblio „Lakštucis“ narė, pasakotojų konkurso „Dzūkiški perlaliai“ laureatė, Vladzės Suchankienė gražia dzūkiška tarme pasakojo istoriją apie tris seseris. Italų rašytojo Umberto Eco mintį „Poezija nėra vien jausmai. Tai kalba, kuri sukelia jausmus“, patvirtino Varėnos viešosios bibliotekos literatų klubo „Jievaras“ narių Irenos Malmygienės, Lidijos Cichockienės, ir Petro Miliūno kūrybos poezijos skaitymai. Klubo vadovė Renata Česnulevičienės skaitė literačių Dalios Marijos Kavaliauskienės ir Irenos Ratkienės eilėraščius, Dubičių gyventoja, buvusi matematikos mokytoja Julija Jonienė – savo eiles apie Dzūkiją ir gyvenimą kaime. Prisiminta ir poeto Justino Marcinkevičiaus poezija.


Eilėraščius „Baltas nerūpestingumas“ ir „Langai“ skaitė „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivė Kamilė Radzevičiūtė ir bibliotekininkė Regina Lukoševičienė.


Dubičių bibliotekos bibliotekininkė

Regina Lukoševičienė

bottom of page