top of page

Bibliotekoje – Kalėdų laukimas

Dubičių bibliotekos vaikai labai laukia gražiausios žiemos šventės – šv. Kalėdų. Advento vainikų pynimui visi ruošėsi iš anksto: rinko giles ir kaštonus, džiovino kankorėžius ir rojaus obuoliukus, net pistacijų kevalų prisirinko.


Kankorėžius dažė guašu, įvairiomis spalvomis. Klausėsi papasakojimo apie adventą ir vainiko reikšmę. Advento vainikas – tai artėjančių švenčių simbolis. Jis yra apskritas, o tai žymi amžinybę, vienybę, taip tat reiškia negęstančią saulę. Pats vainikas taip pat simbolizuoja ir ištikimybę. Tie, kas laikosi visų tradicijų kalėdiniai vainiką visuomet daro apskirtą.


Dar viena įdomi advento vainiko reikšmė – tai pergalės ženklas, jis tarsi simbolizuoja, kad gimęs Kūdikėlis Jėzus atneša šviesą, taiką ir ramybę. Advento vainikas pirmą kartą uždegtas buvo dar XIX amžiuje. Vienas svarbiausių akcentų advento vainikui – keturios žvakės. Kiekviena jų uždegama kas savaitę. Tai simbolizuoja laiką likusį iki Kalėdų, Jėzaus gimimo. Kiekvieną naują žvakę geriausia uždegti vakare. Dabar dažniausiai degamos baltos spalvos žvakė. Tačiau pagal senas tradicijas būdavo degamos trys violetinės spalvos ir viena rožinė žvakė. Beje, kiekviena žvakė turi savo reikšmę: pirmos savaitės žvakė yra vilties žvakė; antros savaitės žvakė vadinama betliejaus žvake; trečios savaitės žvakė – tai džiaugsmo žvakė; ketvirtosios savaitės žvakė – tai meilės, angelų žvakė. Gaila, kad 5 vaikai serga, todėl negalėjo dalyvauti. Bet visada nugali draugystė – atėję vaikai nupynė daugiau vainikų, kuriuos nuneš sergantiems savo draugams, juk artėja Kalėdos! Gražaus visiems jų laukimo.

Dubičių bibliotekos bibliotekininkė

Regina Lukoševičienė
bottom of page