top of page

Čiurlioniškos edukacijos

Spalio mėnesį Varėnos viešoji biblioteka pradėjo projekto „Čiurlionis kitaip“ edukacijomis, kuriose dalyvavo Varėnos „Ryto“ progimnazijos, Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijų pradinių klasių mokiniai.


Edukacijoje „Pagauk Čiurlionio debesį“ vaikai keliavo Čiurlionio paveikslų debesimis, kurie įgauna netikėčiausias formas, seka paslaptingas pasakas ir užmena daug įdomių mįslių. Edukatorės kvietė moksleivius sukurti savas istorijas, o vaikai su džiaugsmu įsitraukė į kūrybines užduotis – piešė, klijavo debesų aplikacijas. O edukacinis užsiėmimas „Simbolinis koliažas“ kvietė įsižiūrėti ir pajausti M. K. Čiurlionio kūrybos procesą renkant spalvas ir kuriant kompoziciją. Praktinėje jo dalyje mokiniai karpė paveikslų aplikacijas ir simbolius, kūrė bendrą koliažą. Buvo puiki galimybė mokytis išlaisvinti savo kūrybinę fantaziją dirbant komandoje ir džiaugtis bendru rezultatu.

Taip pat visiems dalyvavusiems buvo pristatyta ir padovanota komiksų knygelė apie M. K. Čiurlionio vaikystę „Kastuko istorijos“ (autorė Dalia Bieliūnaitė).Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė Indrė Siaurusiavičienė

bottom of page