top of page

Edukacija su Kimochi žaislais

Lapkričio 22 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko skaitymo edukacija su Kimochi žaislais, kurią vedė Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė–kultūrinės veiklos koordinatorė Gina Justina Raibužytė ir vyresnioji bibliotekininkė darbui su vaikais Odeta Maziliauskienė. Edukacijoje dalyvavo Varėnos „Ryto“ progimnazijos 1a klasės mokiniai (mokytoja Ona Veličkienė).

Bibliotekininkė Gina pristatė Kimochi žaislus – tai nuotaikingi personažai su minkštomis jausmų pagalvėlėmis, kurie moko vaikus suprasti bei valdyti emocijas. Vaikai pasidalino su kokiais jausmais jie atėjo į biblioteką ir susipažino su vienu iš Kimochi žaislų – Balande Meile, kuri gyvena Japonijoje. Edukatorė skaitė vaikams Vaivos Lingytės knygą „Didelė Laimė ir mažytė Baimė“ apie spalvingą vidinį pasaulį, kuriame gyvena: nuostaba, baimė, pyktis, liūdesys, džiaugsmas ir kt. Praktinėje užduotyje vaikai tyrinėjo savo emocijas, jas aptarė, galėjo apkabinti Balandę Meilę ir jai išsakyti savo jausmus.

KIMOCHIS – socialinių–emocinių įgūdžių ugdymo programa, skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikams. Japonų kalba Kimochi - tai jausmas. 7 minkšti žaisliukai, turi vardus ir skirtingus charakterius. Kiekvienas kimočiukas turi kokį nors jausmą ir moko vaikus apie juos kalbėti, juos įvardinti ir paaiškinti, ką jaučia. Šie žaislai yra tarsi žaismingi ženklai, kuriais galima „kalbėtis“ be žodžių tarp grupės mokytojų ir vaikų, ir tarp pačių vaikų tarpusavyje.bottom of page