top of page

Edukacinė pamoka Krivilių bibliotekoje

Sausio 24 dieną į  Krivilių bibliotekoje organizuotą kojinių mezgimo pamoką susirinko kaimo bendruomenės narės. Mezgimo paslapčių mokė kraštietė Ona Varanavičienė.Ona Varanavičienė megzti išmoko labai anksti. Dar vaikystėje kaimynas paprašė numegzti šaliką, už kurį sumokėjo 3 rublius, o kita kaimynė užsakė kojines. Atlygis suteikė daug džiaugsmo. Onutė buvo dar maža, nemokėjo skaičiuoti, bet laikyti virbalus mokėjo, pirmos kojinės buvo nevienodos, viena platesnė, kita siauresnė. Bėgant laikui, darbai darėsi vis gražesni ir dailesni, o mezgėjos kūrybinis kelias – pilnas raštų, siūlų kamuolių. Pasak Onos, nors rankdarbiai  ir reikalauja daug kruopštumo, tačiau dirbant visas niūrias mintis palieki nuošalyje, atsipalaiduoji, nusiramini, tiesiog pabūni su savimi. Pašnekovė užsiminė, jog jos rankdarbiai: kojinės, šlepetės, riešinės ir kt., sunku ir beišvardinti kiek primegzta, ilgai neužsilieka, juos mielai padovanoja artimiesiems, draugams.

Renginio dalyvės išmoko, kaip pradėti megzti kojinę,  išmegzti kulną, užbaigti. Nepastebimai prabėgo tos dvi darbo valandos. Vėliau prie arbatos puodelio dalijosi savo patirtimi, džiaugėsi išmokta pamoka.


Bibliotekoje veikė spaudinių apie mezgimą ir jau numegztų kojinių paroda, kurias atnešė bendruomenės narės Regina Miliūnienė, Marytė Jurgelevičienė, Ona Antanevičienė, Ona Varanavičienė.

 

Krivilių bibliotekos bibliotekininkė

Zita Varanavičienėbottom of page