top of page

Elvyra Teresė Petraitienė

Dailininkė, monumentalistė, keramikė.

Gimė 1940 m. spalio 10 d. Panevėžyje. 1960 m. baigė vidurinę mokyklą , 1960-1962 m. mokėsi Kauno taikomosios dailės technikume, 1962-1967 m. studijavo Vilniaus dailės institute. Parodose dalyvauja nuo 1970 m. Priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai. Turi Lietuvos meno kūrėjo statusą. Dirbo monumentaliosios, šiuo metu – autorinės keramikos srityje. E. Petraitienės ne tik juodoji keramika, bet ir monumentalioji skulptūra yra žinoma Lietuvos bei užsienio menotyrininkams. Menininkės darbų yra įsigiję Lietuvos nacionaliniai muziejai, ji eksponavo keramiką ir skulptūrą daugelyje Prancūzijos, Italijos, Rusijos ir kitų šalių miestuose. Keramikės darbų parodos buvo organizuotos Merkinės informacijos centre, Varėnoje, Vilniuje, Kaune.


2007 m. įteiktas apdovanojimas „Už netradicinio verslo plėtojimą“.

2013 m. Elvyrai Teresei Petraitienei „Už keramikos tradicijų puoselėjimą, ypatingą tradicinio ir profesionalaus meno dermės jungtį, vienetinius, išskirtinius keramikos kūrinius Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio nominantams ir Varėnos krašto garsinimą Lietuvoje ir užsienyje“ buvo įteikta „Sidabrinė bitė“ ir Varėnos savivaldybės kultūros premija.


2011 m. buvo išleistas albumas „Pažadintas Merkinės molis“, pristatantis menininkės sukurtų deivių atvaizdus. „Jau dvidešimt metų gyvenu Maksimonyse, Dzūkijoje, buvusiame Šilo kaime, netoli Merkinės miestelio. Aplink plyti pušimis ir kadagiais apaugusios ežeringos Dainavos aukštumų kalvos. Rytinę sodybos pusę juosia aukštas skardis, kurio stačiašlaičio slėnio dugnu teka per žiemą neužšąlanti Kempė, “ – rašo knygos autorė.

bottom of page