top of page

Fotožurnalisto Ramūno Guigos paroda „Vietovės, įkvėpusios kūrėjus“

Balandžio 5-osios popietę Varėnos viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta fotožurnalisto Ramūno Guigos fotografijų paroda „Vietovės, įkvėpusios kūrėjus“. Renginį pradėjo skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė Renata Česnulevičienė poeto Petro Panavo eilėraščiu, mat tokia ir šios fotografijų parodos idėja – iliustruoti vietas, kurias apdainavo arba kuriose gyveno, vaikščiojo, kūrė didingi rašytojai ir poetai.


Ramūnas Guiga jau keletą metų laimingai gyvena Varėnos rajone, Merkinėje. Profesionalus fotožurnalistas, baigęs studijas Vilniaus universitete, dirbęs didžiausio Lietuvos dienraščio iliustracijų skyriaus vedėju ir fotoreporteriu, dabar derina fotografo pareigas Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune ir gyvenimą Merkinėje, kur, kaip jis pats sako, yra užeivys kilimo nuo Utenos. Paprašytas išskirti keletą svarbesnių savo biografijos faktų Ramūnas pabrėžė, kad pilotuoja droną ir tai jį dabar labai „veža“. Akivaizdu, juk ir ši paroda – tai drono suteikta galimybė iš paukščio skrydžio pažvelgti į tas vietas, kurios vienaip ar kitaip susiję su įvairių rašytojų kūryba. Kiekvieną fotografiją papildo šalia cituojami vietovę apdainavusių ar jos grožio įkvėptų kūrėjų žodžiai: Maironio, Pauliaus Širvio, Petro Panavo, Šatrijos Raganos, Vinco Krėvės ir kitų. Poeto Petro Panavo žodžiai mums padeda gėrėtis toliais nuo Aukštaitijos Ladakalnio, o Šatrijos Raganos pamėgtų Židikų nuotrauką palydi rašytojos frazė: „Raudoniems saulėlydžiams begęstant, / baltų rožių sidabrinės akys žiūri į mane pro langą...“ ir t. t. Tokiu būdu parodoje susijungia dabarties vaizdas ir dar kadaise gimusi konkretaus kūrėjo mintis. „Vietovės, įkvėpusios kūrėjus“ – tai prasminga fotografijos ir literatūros sinergija, kurioje kaip vienis atsiskleidžia estetinis vaizdas ir gilesni literatūriniai, istoriniai klodai.


Fotografas, pandemijos laikotarpiu atsikraustęs į Merkinę, pripažįsta, kad yra labiau žurnalistas nei menininkas, o Merkinėje vis dar jaučiasi svečias, kur labiausiai skatina pasilikti neapsakomas Dzūkijos gamtos grožis. Susitarėme – ši Ramūno Guigos darbų ekspozicija Varėnos viešojoje bibliotekoje tikrai nebus paskutinė.


Paroda veiks iki balandžio 26 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti!Renginio nuotraukos iš Algimanto Brazaičio ir Varėnos viešosios bibliotekos archyvo.
bottom of page