top of page

Gamta - įkvėpimo šaltinis

Šilta, jauki ir sklidina saulės šviesos buvo vakarykštė popietė Varėnos viešojoje bibliotekoje. Čia vyko susitikimas su kraštiete Irena Mortūniene, kurios tapybos darbų paroda „Ramybės magija“ visą sausio mėnesį džiugino Varėnos viešosios bibliotekos lankytojų akis.


Parodos autorę specialiai jai sukurtomis eilėmis pasveikino Varėnos Trečiojo amžiaus universiteto dalyvė Marija Tendzegolskienė, o viso renginio metu dainomis susirinkusius džiugino minėtojo universiteto moterų ansamblis „Gija“.


Renginį moderavo parodos „krikštatėvis“, ilgametis Vilniaus apskrities  Adomo Mickevičiaus  viešosios bibliotekos vadovas Algis Petras Zurlys, kuris papasakojo, kad viešėdamas Mortūnų sodyboje Pilvingių kaime, pamatė ponios Irenos tapytus paveikslus ir paskatino autorę būtinai surengti jų parodą.


Bičiulio paprašyta papasakoti, kada susidomėjo tapyba, I. Mortūnienė atskleidė, kad viskas įvyko pandemijos laikotarpiu, kuomet namų ruošos darbus, virimą, kepimą, ji po truputį iškeitė į naują veiklą. Autorė pasakojo, kad pirmiausia pradėjo piešti medžius, vėliau dangų. Taip po truputį drobėje sugulė vis daugiau įvairiausių peizažų, kuriuose vyrauja miškas, pievos, dangus ir vandenys.


Susitikimo metu I. Mortūnienę sveikino šeimos nariai ir bičiuliai, kurie žavėjosi moters kūryba, linkėjo įkvėpimo ir neblėstančio noro kurti. „Esu labai laimingas, nes matau laimingą žmoną, kuri užsiima jai patinkančia veikla“ – kalbėjo Alvydas Mortūnas ir pašmaikštavo, kad per pastaruosius keletą metų jo gyvenimas tapo gerokai ramesnis – Irenai tapant, jis dažniau ilsisi, nes gauna mažiau žmonos užduočių. Tačiau besiilsint mūza aplankė ir vyrą – jis sukūrė eilėraštį, kuris prasideda žodžiais: „Ilgai stebėjau šitą žmogų, Jisai vis piešė ir šypsojos...“ Renginio svečiai išgirdo visą A. Mortūno kūrinį, kuris skirtas žmonai ir jos kūrybai.


Parodos autorės bičiulė Birutė Zurlienė pasidžiaugė, kad I. Mortūnienė turi labai tvirtą šeimos palaikymą. „Irenai labai lengva kurti ir tuo mėgautis, nes artimiausi žmonės ją skatina nesustoti“.


Susitikimo metu autorė prasitarė, kad šiais metais jau yra nutapiusi naujų paveikslų. Todėl tikimės, kad ateityje turėsime progą surengti dar vieną I. Mortūnienės tapybos darbų parodą.


bottom of page