top of page

Gamta šiaurėje

Lapkričio 15 d. Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vyko Šviesos ir žodžio šventė, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei.

Šių metų tema Šiaurės šalių gamta. Meilė ir pagarba gamtai užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.


Šventę pradėjo bibliotekininkė Indrė Siaurusiavičienė pasakojimu apie kerinčią Norvegijos gamtą ir ten matytus akmeninius trolius. Apie Muminuko paslaptis iš Alan Clive knygos „Troliai Mumiai ir kūrybos džiaugsmas“ raiškiai skaitė 3c klasės mokiniai (mokytoja Valentina Čepaitienė). Vaikai žiūrėjo pamokantį filmuką apie Muminuko prabudimą žiemą, jo susitikimą su draugais ir nuotykius. Mintimis nusikėlę į Daniją, Hanso Kristiano Anderseno gimtinę, klausėsi mokytojos Neringos Saldienės skaitomos pasakos „Coliukė“. Žinias apie Šiaurės šalis ir literatūrą vaikai pasitikrino viktorinoje, rinkosi knygas spaudinių parodoje „Šiaurės šalių rašytojų kūryba“.


Varėnos VB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja Aldona Skamarakienėbottom of page