top of page

Išsipildžiusi svajonė

Sausio 17 dieną Nedzingės bibliotekoje paminėtas kraštietės aktorės Vitalijos Mockevičiūtės 55-asis gimtadienis. Vyko spektaklių įrašų ištraukų peržiūros. Veikė spaudinių ir nuotraukų paroda „Aktorė Vitalija Mockevičiūtė“.


Aktorės mama Vanda Mockevičienė, dirbusi Nedzingės vidurinėje mokykloje muzikos mokytoja, kultūros namuose – meno vadove, papasakojo apie dukters vaikystę. Pomėgį vaidinti pastebėjusi, kai Vitalijai buvo penkeri metai. Dukra dalyvaudavo visų kaime statomų spektaklių repeticijose ir išmokdavo pjesių tekstus, kartodavo vaidinimų scenas. Besimokydama mokykloje, grįžusi po pamokų į namus prieš veidrodį parodijuodavo mokytojus. Dalyvaudavo mokyklos meninėse veiklose ne tik su savo klase, bet ir vyresnių seserų organizuotuose renginiuose. Vitalija sakydavo, kad scenoje labai puikiai jaučiasi.


Pradinių klasių mokytoja Birutė Zurlienė apibūdino savo auklėtinę, kaip mažutę, smulkutę, mylinčią vienatvę mokinukę, kuri puikiai mokėsi ir buvo labai aktyvi visuomeninėje veikloje. Darbų mokytoja Irena Valentukonytė pasidžiaugė Vitalijos paprastumu, nuoširdumu. Pasak pašnekovės, vasarą Vitalijos maloniausias užsiėmimas nuvažiuoti dviračiu į mišką prisirinkti uogų, grybų.


Kultūros centro direktorius Albertas Jakubavičius skaitė straipsnių, kuriuose rašoma apie aktorę, ištraukas. Žurnalistės Rūtos Klišytės straipsnyje „Persikūnijimo meistrė“ yra citata: „Aktore norėjau būti, kiek save prisimenu. Tiesa, niekam apie savo norus nesakydavau, kad neatrodyčiau juokinga, tačiau pirmoje klasėje rašinėlyje parašiau, kad būsiu aktore arba orkestro dirigente. Buvau uždara, kompleksuota tylenė, o scenoje persimainydavau, čia jausdavausi puikiai...“


Renginio dalyviai pasidžiaugė aktorės Vitalijos Mockevičiūtės pasiekimais. Padėkojo mamai už nuostabią dukrą, dažnai matomą televizijos ekranuose: TV laidoje „Dviračio žynios“, serialuose „Nemylimi“, „Moterys meluoja geriau“ ir kt.


2022 metais Vitalija Mockevičiūtė apdovanota Varėnos kultūros  ir meno tarybos ženklu ,,Sidabrinė bitė“ ir Varėnos rajono savivaldybės kultūros premija  už reikšmingus teatrinius projektus, aktyvią kultūrinę veiklą populiarinant dzūkišką tarmę ir Varėnos krašto istoriją.


Su aktore Neringa Varnelyte įkūrė teatrą „Labas“. Nedzingėje parodyti spektakliai „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“, „Apie vėles žemėje klajojančias“, „Miško seserys“, „Nedingęs“, kuriuose muzikinius numerius atliko profesionalūs folkloro muzikantai, ansamblio „Ratilai“ nariai Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko.

 

Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė

Irena Krutulienėbottom of page