top of page

Istorijos, kurios šviečia ir šildo

Varėnos viešoji biblioteka kvietė mažuosius skaitytojus dalyvauti jau tradicija tapusioje Šviesos ir žodžio šventėje, kuri skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei.


Šių metų skaitymų tema – „Kalėdos Šiaurėje“. Dauguma mūsų, išgirdę žodį „Kalėdos“, prisimena šiltą laukimo jausmą, jaukumą ir bendrystę. Simboliška, bet prasidėjus renginiui už lango pasirodė pirmosios snaiges, o viduje, papuošta jaukiomis lemputėmis, švietė atversta knyga. Renginį pradėjo Varėnos „Ryto“ progimnazijos 2c klasės mokiniai su mokytoja Neringa Saldiene. Vaikai skaitė ištraukas iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“, kur pasakojama apie penkiamečio Emilio geraširdiškumą ir parodytą meilę vargetoms. Berniukas juos pamaitino kalėdine vakariene ir taip suteikė daug džiaugsmo. O 4c klasės mokiniai su mokytoja Valentina Čepaitiene skaitė Hanso Kristiano Anderseno pasaką ,,Eglutė". Tiesa, ši pasaka baigiasi šiek tiek liūdnai – norėjusi būti gražiai išpuošta ir blizgėti, po švenčių žaliaskarė eglutė buvo tiesiog supjaustyta ir sudeginta. Bet vaikai turėjo puikią progą pamąstyti ar verta dėl kelių savaičių džiaugsmo nukirsti eglutę, ją puošti, o po to tiesiog išmesti. Galbūt galima paieškoti ir kitų alternatyvų... Po skaitymų mokiniai dalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalių literatūrą. Jie aktyviai atsakinėjo į klausimus, džiaugėsi gautomis dovanėlėmis. Renginio pabaigoje bibliotekos direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius dėkojo mažiesiems skaitytojams ir jų mokytojoms už aktyvų dalyvavimą ir meilę knygoms, o bibliotekininkės palinkėjo, kad knygose skaitytos istorijos šviestų, šildytų ir rastų vietą širdyse.


Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kuriuo siekiama puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Tai pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse – daugiau kaip 2000 vietų – skaitysime ištraukas iš Šiaurės šalių autorių knygų.


Po Šviesos ir žodžio šventės mokiniai apžiūrėjo parodą ,,Šiaurės šalių literatūra vaikams", rinkosi knygas skaitymui namuose.bottom of page