top of page

Istorijos, literatūros ir muzikos kelionė


Rugsėjo 7 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje kiemelyje vyko susitikimas su aktoriumi, bardu, knygų „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“, „Tigras, glostantis pėdas“ ir „Dievas su šlepetėmis“ autoriumi Juozu Gaižausku.


Klausytojų širdis pavergė betarpiškas, nuoširdus, gilus ir nestokojantis humoro menininko pasakojimas apie Šv. Jokūbo kelią, su juo susijusias legendas, piligrimines keliones, kelyje įgytą patirtį (kiek nuospaudų, skausmų, jėgų, psichologinės stiprybės pareikalavo kiekviena piligriminė kelionė), apie savo paties ilgą tikėjimo ir dvasinio prabudimo kelią, nenumaldomai atvedusį į akistatą su pačiu savimi.


J. Gaižauskas pristatė antrąją savo piligriminę knygą „Tigras, glostantis pėdas“, kurios anotacijoje pateiktas apibūdinamas: „Tigras, glostantis pėdas turi labai aštrius nagus. Jų paliekamos žaizdos, tarsi skraidantys Biblijos puslapiai, dykumos skėriais nuplasnoja per Etiopijos dykumą. Tai kelionė, kurioje nebesvarbūs kilometrai, nuovargis, pokšinčios gyslos ar braškantys kaulai. Tai kelias į priešingą pusę, nei nukreipia rodyklės, o antspaudus čia renkiesi ne į piligrimo pasą, bet tiesiai į širdį. Kiek jų reikia surinkti, kad gautum sertifikatą už gyvenimą? Kvapą gniaužiantis, kupinas tūkstantmečių paslapčių, mistiškas, detektyvinis pasakojimas, besidriekiantis rūkuose paskendusiose Astūrijos kalnų grandinėse, Afrikos dykynėse ir Islandijos žaižaruojančiuose ledynuose. Ar galima pasiklysti vieninteliame kelyje? Ar kybant tarp žemės ir dangaus įvyks dieviškasis sielos virsmas? Ar Lalibelos ikonų šventųjų akys išsiplės iš nuostabos išgirdusios atsakymą į klausimą: išlikti gyvam ar išlikti žmogumi? O kai senasis etiopas paklaus: „Ką tau sako Dievas?“, per tavo nuodėmingą širdį drykstelės Tigras, glostantis pėdas, ir tu gausi paskutinį antspaudą.“


Menininkas padovanojo keletą savo kūrybos dainų, kiekvieną muzikos kūrinį palydėdamas humoristiniu pasakojimu.

Tikimės, kad šiai nuoširdžiai Juozo Gaižausko istorinei, literatūrinei, muzikinei kelionei neliko abejingų.


Varėnos VB Informacijos išteklių skyriaus bibliotekininkė

Daiva Armonienė

bottom of page