top of page

Jono Bilinsko filmo „Šilų bitės“ pristatymas

Rugsėjo 21 d. (ketvirtadienį) 17 val. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyks Jono Bilinsko filmo „Šilų bitės“ pristatymas.


Gamtos paveldo fondas kartu su Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija 2022 m. įgyvendino projektą „Etninės kultūros paveldo išsaugojimas ir turizmo plėtra drevinės bitininkystės regione“. Viena iš šio projekto sudedamųjų dalių buvo filmo apie drevinę bitininkystę sukūrimas.


Dokumentinį filmą ,,Šilų bitės“ sukūrė druskininkietis Jonas Bilinskas – gamtos fotografas, filmų apie gamtą kūrėjas.

Filmas pasakoja apie šimtmečius besitęsiantį drevinių bičių ir žmogaus bendravimą, apie Marcinkonių ir Musteikos kaimus supančiuose šiluose atgaivintą drevinę bitininkystę ir naujosios kartos drevininkus, mokančius ne tik kopti į pušį sudėtingu ilgų virvių įrankiu - geiniu, bet ir tokį įrankį pasigaminti.


Renginyje dalyvaus filmo režisierius Jonas Bilinskas, vienas iš filmo veikėjų, dzūkiško geinio meistrystės atnaujintojas, Dzūkijos nacionalinio parko visų senųjų amatų žinovas Romas Norkūnas, gamtosaugininkas, Sengirės fondo valdybos narys Mindaugas Lapelė, folkloro dainininkė Ineta Meduneckytė-Tamošiūnienė bei folkloro ansamblis „Avilys“.

Renginio metu veiks Aldonos Bilinskienės darbų paroda - lankytojai turės progą pasigrožėti itin meniškais atvirukais, sukurtais floristikos ir karpymo technikomis.


Kviečiame!bottom of page