top of page

Kad giria žaliuotų

2024 metų sausio 26 dieną Žilinų bibliotekoje vyko muzikos vakaras, skirtas Dainų šventės šimtmečiui. Dalyvavo Žilinų mokytojų folkloro ansamblis, vadovaujamas Aušros Jachimovičienės.



Ansamblio vadovė papasakojo apie ansamblio susikūrimą 1983 metais, ansamblio įkūrėją mokytoją Liną Čepulytę-Dudulienę. Džiugina tai, kad ansamblis, turėjęs 10 narių, šiais metais išaugo iki 20. Kolektyvas skambia dzūkiška šnekta, krašto dainomis, žaidimais, šokiais-rateliais, pasakojimais, sodriais pašmaikštavimais apie žmonių tarpusavio santykius ir bendravimo patirtis, etnografinių dainų atlikėjo Silvestro Masalsko (1916 –2000) kūrybiniu palikimu garsina Žilinų kraštą. Jau keturis kartus žiliniškiai dalyvavo Dainų šventėse, pirmasis kartas buvo 2003 metais. Į susitikimą ansamblio narys Kęstutis atsinešė visus keturis Dainų švenčių dalyvių ženkliukus.


Dalyviai pasidalijo prisiminimais apie vykusių Dainų švenčių įsimintinas akimirkas. Kalbėjo ir apie ekologiją, norą tausoti aplinką, kaip naudotis teikiamomis gėrybėmis ir ištekliais, nekenkiant gamtai. Pokalabio temą padiktavo būsimos šventės koncepcija, paskelbta interneto svetainėje dainusvente.lt: „Šimtmečio Lietuvos dainų šventę pasitinkame žodžiais, kad giria žaliuotų, kviesdami juos suprasti ne kaip šūkį, o kaip mūsų bendruomenės tikslą. Kaip pareigą suvokti, kas ir kodėl tą girią prieš šimtmetį pasodino, ir kaip būtinybę ją išsaugoti tiems, kurie kartu su šia giria žaliuos po mūsų.“


Bibliotekininkė pristatė Dainų švenčių istoriją, šimtmečio Dainų šventės būsimus renginius. Skambėjo ansamblio dainininkų ir žiūrovų atliekamos dainos: „O, kieno dvari, leliumoj“, „Žaliam sode, leliumoj“, „O, kas sodely pamigo“, „Devyni metai, kap viena dziena“ ir kt.


Žilinų mokytojų folkloro ansamblis ketina dalyvauti šimtmečio Dainų šventėje, repetuoja šventinę programą  ir ruošiasi atrankai Varėnoje vasario mėnesį.


Žilinų bibliotekos bibliotekininkė

Aldona Valatkevičienė

bottom of page