top of page

Kalėdų dvasia bibliotekose

Antrąją lapkričio savaitę Krivilių, Nedzingės, Panočių, Valkininkų, Žilinų bibliotekos dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės projekte „Kalėdos Šiaurės šalyse“.


Kalėdų dvasia sklandė Panočių bibliotekoje. Joje įrengti Kalėdų senelio rūmai, papuošti šventiniais žibintais ir girliandomis, „apgyvendinti“ senelio padėjėjai elfai ir elniai. Į biblioteką atvyko Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelio darželio „Nykštukų“ grupės auklėtiniai su auklėtoja Elena Latviene ir auklėtojos padėjėja Jolita Bercevičiene. Kalėdų senelio rūmuose vaikai susipažino su jo padėjėjais elfais ir elniais, sužinojo kaip Šiaurėje švenčiamos Kalėdos, klausėsi Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Eglutė“. Sužinojo, kad eglutė bus laiminga tada, kai stovės šiltame kambaryje papuošta gražiausiais žaislais ir šimtų šimtais žvakučių. Norėdami išpildyti eglutės norą, mažieji bibliotekos lankytojai, pasipuošę elfų karūnomis, gamino žaisliukus ir papuošė eglutę. Taip pat paruošė dovanėles tėveliams, kurias sudėjo į Kalėdų senelio maišą. Padainavę dainelę „Varpeliai Din di lin“, pašokę „Elfų“ šokį, apžiūrėjo ant elnio rogių riogsantį maišelį, surado jame kalėdinių imbierinių sausainių. Tai buvo atpildas už vaikų gerus darbus.


Uždegus žvakutes ir margaspalves šventines lemputes, Nedzingės bibliotekoje vyko švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrinio „Emilis iš Lionebergos“ ištraukų skaitymai. Vaikai sužinojo, kad minėtas kūrinys sukurtas prieš 60 metų, žavėjosi pagrindinio herojaus išdaigomis ir gražiu poelgiu per Kalėdas. Vyko viktorina „Kalėdos Šiaurės šalyse ir Lietuvoje“. Daugiausiai atsakymų žinojo Martynas Cickevičius ir Adrijana Narutytė. Su technologijų mokytoja Egle Cickevičiene kepė kalėdinius keksiukus. Bibliotekoje veikė knygų paroda „Šiaurės šalių rašytojų kūriniai“.


Krivilių bibliotekoje suaugusieji skaitė tekstą apie vaiko lūpomis perpasakotą kalėdinę istoriją, viltį, išdavystę ir svajones iš Ingvild H. Rishøi knygos „Stargeitas: Kalėdų pasaka“, vaikai – Astridos Lindgren „Emilis iš Lionebergos“ ištraukas. Skaitytojai dalyvavo „Šiaurietiškame proto mūšyje“.


Žilinų bibliotekoje prisimintos jaukios ir įkvepiančios Kalėdų istorijos, aprašytos Kęstučio Kasparavičiaus knygoje „Kalėdos! Kalėdos!“ Sulaukta mažųjų skaitytojų iš Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos Žilinų ikimokyklinio ir priešmokyklinio skyriaus ir mokytojos Gemos Bankauskienės. Kalbėta apie apie Kalėdų senelį, ką jis veikia vasarą, kaip ruošia dovanėles vaikams, o Kūčių vakarą atskrenda šiaurės elniais pakinkytomis rogėmis, kad išdalintų dovanas. Klausytasi kalėdinių dainų, atliekamų įvairiomis kalbomis iš rinkinio „Jingle bells. Christmas Songs“. Dalyviai gamino popierinius senius besmegenius, įkūrė senių besmegenių kampelį bibliotekoje. Vėliau kampelį papuošė Kalėdiniais žibintais.


Valkininkų gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikai kartu su auklėtojomis Irena Zubkauskiene ir Stase Dudutiene svečiavosi Valkininkų bibliotekoje, kurioje buvo skaitoma suomių rašytojo Mauri Kunnas knyga „Dvylika dovanų Kalėdų seneliui“, vyko viktorina apie Kalėdas ir Kalėdų senelį.


Informaciją pateikė:

Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienė,

Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė,

Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič,

Valkininkų bibliotekos bibliotekininkė Aurelija Blažulionienė,

Žilinų bibliotekos bibliotekininkė Aldona Valatkevičienė
bottom of page