top of page

Keliauk ir pažink

Karštą sekmadienio dieną Krivilių bendruomenės nariai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Perlojos ir Merkinės apylinkes. Išvyką organizavo Krivilių bibliotekininkė Zita Varanavičienė ir Kultūros centro vadovė Virginija Černiauskienė.

Perlojoje mus pasitiko iškalbinga, puiki gidė Marija Lūžytė. Pirmiausia pakvietė į Perlojos istorijos muziejų, Merkinės krašto muziejaus padalinį, kuriame sukaupti vertingiausias Perlojos istorijos materialines ir dvasines kultūros vertybes liudijantys meno objektai, dokumentai.


Marija supažindino su Perlojos archeologine ir istorine praeitimi: gyvenvietės raida didžiųjų kunigaikščių laikais, caro valdžios metais, žymiąja Perlojos Respublika, gyvenimu nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu. Pasakojo, kaip perlojiškiai išgyveno Antrojo pasaulinio karo ir pokario peripetijas, kaip buvo kuriamas kolūkis ir eksperimentinis ūkis. Apžiūrėjome muziejuje saugomus archeologinius radinius, senus spaudinius, nuotraukas, vietinių meistrų darbus, senolių ūkio padargus, buities reikmenis, menininko Vytauto Baublio darbus. Pabuvojome prie paminklo Vytautui Didžiajam, Švč. Mergelės Marijos ir Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, aplankėme šventovės šventoriuje palaidotų Lietuvos partizanų kapus. Sužinojome, kuo garsi Perlojos Respublika, kokias paslaptis slepia Perlojos bažnyčia.


Vėliau nuvykome į Merkinę, pabuvojome didingame jos piliakalnyje, Merkinės apžvalgos bokšte.


Krivilių bibliotekos bibliotekininkė

Zita Varanavičienėbottom of page