top of page

Knyga, gimusi iš dėkingumo ir meilės

Vakar, vasario 28 d., rašytoja ir muzikos edukologė Lolita Jolanta Piličiauskaitė Varėnos viešosios bibliotekos skaitytojams ir miesto bendruomenei pristatė savo naujausią knygą „Lėlininkas“.


Susitikimo metu viešnia papasakojo, kas paskatino jį parašyti, kuo ji rėmėsi, kam yra dėkinga už pagalbą, kuo šis naujasis jos kūrinys skiriasi nuo ankstesnių dviejų romanų „Ir tada bus geriau...“ (2008) bei „Slėptų sapnų tyrlaukiai“ (2011), nuoširdžiai bendravo su klausytojais.


Romanas „Lėlininkas“ paremtas autorės šeimos biografiniais momentais, jame į vieną glaudžią pynę pinasi istoriniai Lietuvos tarpukario faktai ir alternatyvios istorijos pabaigos. Pagrindinis siužetas rutuliojasi XX a. pradžioje greta Varėnos veikusioje Valstybinėje džiovininkų sanatorijoje, kurios gyvenimą iliustruoja autentiškos nuotraukos iš autorės šeimos fotoarchyvo.


Susitikimo metu L. J. Piličiauskaitė atskleidė, kad šis romanas gimė iš dėkingumo. Būtent dėl šios priežasties „Lėlininką“ ji dedikavo savo tetai, mamos seseriai, kuri savo gyvenimu mokė besąlygiškai mylėti žmones.


Paklausta, kokia yra sėkmingos knygos paslaptis, autorė sakė: „Didžiausia sėkmė yra ne tiražo kiekis ar sėkmingas knygos pardavimas. Sėkmė yra tuomet, kai žmogus pasako: „Skaičiau kelis kartus, nes visa tai - apie mane,“ Man, kaip autorei, sėkmė yra ir susitikimas su Jumis - skaitytojais.“


Dėkojame autorei už nuoširdų ir įdomų knygos pristatymą ir už dovanas bibliotekai.

bottom of page