top of page

Knyga „Oh, boy!“


Be galo šmaikšti, juokinga, audringa, o kartu ir jautri, gerumo kupina istorija apie keturių brolių ir sesių Morlevanų gyvenimą likus našlaičiais.

– Pone Morlevanai, kaip vyresniajam broliui, mes nusprendėme patikėti jums jaunųjų Morlevanų globą. – Kas čia per daikčiukas ta globa?

Oh, boy! – išsprūsta iš lūpų Bartelmi kiekvieną kartą, kai įvykiai pranoksta jo patirtį. O dabar jie tiesiog griūte užgriūva kartu su dviem netikromis seserimis ir broliu. Po tėvų netekties vaikai prisiekė, kad visuomet bus kartu, tad viliasi pas savo didįjį, lyg iš dangaus netikėtai nukritusį brolį rasti naujus namus. Oh, boy! Bus linksma!

Susipažinkite: Bartelmi, 26 metų. Visuomet įdegęs. Skaito komiksus ir žaidžia kompiuterinius žaidimus. Kvailas, bet ne itin. Simeonas, 14 metų. Džiūsna. Vunderkindas, kaip tik ruošiasi brandos egzaminams. Morgana, 8 metų. Atlėpausė. Klasės pirmūnė, labai artima broliui. Suaugusieji amžinai pamiršta, kad ji egzistuoja. Veniza, 5 metų. Mėlynakė, šviesiaplaukė, žavi. Mergytė, kokią visi svajoja turėti. Verčia savo barbes išgyventi geidulingos meilės istorijas.

Marie-Aude Murail 2022 m. buvo apdovanota Hanso Christiano Anderseno medaliu, dažnai vadinamu vaikų literatūros Nobelio premija.

„Oh, boy!": • Ryškūs, išskirtiniai, ekscentriški veikėjai skaitytojus sužavės. • Kalbama apie šeimos ryšių ir vienas kito palaikymo svarbą. • Akcentuojama, kad kartais gyvenimas būna sudėtingas, tačiau gyventi ir stengtis verta. • Daug humoro, kuris derinamas su tokiomis sudėtingomis temomis kaip tėvų netektis, vėžys, savižudybė. • Svarbiausią vaikų literatūros apdovanojimą – H. Ch. Anderseno medalį – pelniusios autorės knyga stiprina literatūrinį suvokimą ir lavina skonį.

Marie-Aude Murail (g. 1954) parašė beveik šimtą knygų vaikams ir suaugusiesiems, o jos knygos išverstos į daugybę kalbų. Be „Oh, boy!", lietuviškai galime skaityti ir jos jaunimui skirtą knygą „Mano brolis kvailys" bei kartu su bendraautorėmis sukurtą „Golemą". Rašytojos knygos vaikams ir jaunimui pasižymi puikiu humoru, optimizmu, gebėjimu jį suderinti su jautriomis, skausmingomis temomis ir į pasaulį pažvelgti vaiko akimis. Be rašymo, ji prisideda prie vaikų skaitymo skatinimo iniciatyvų.

Skaitytojams nuo 14 metų.


bottom of page