top of page

Knyga „Paukščiai mūsų lesykloje: kaip rūpintis paukščiais visus metus“


Autorius Selemonas Paltanavičius


Vaikams nuo 7 metų ir visai šeimai.


Paukščių pasaulis nyksta. Mes tai pastebime, ornitologai tai patvirtina. Ypač didelės sparnuočių netektys kliuvo paskutiniam šimtmečiui, ir jas galime sieti su mums, žmonėms, priimtinomis naujovėmis. Mūsų populiacijos augimas, natūralių gamtos plotų mažėjimas, ne paukščių labui kuriamos technologijos privedė prie taško, kur sustojus dera apsižvalgyti ir paklausti savęs: ar mes dar norime gyventi pasaulyje, kuriame gyvena, skraido, čiulba paukščiai?


Atsakymas paprastas pasakyti, bet nelengvas įgyvendinti: paukščius turime saugoti. Visom išgalėm, kiekvienas darydamas mažus, bet labai svarbius darbus. Apie tai – ši knyga.


„Paukščiai mūsų lesykloje. Kaip rūpintis paukščiais visus metus":

• skatina pažinti paukščius ir suprasti jiems kylančias grėsmes; • supažindina su lesyklomis ir tinkamu lesalu; • pristato apie 50 lesyklose besilankančių paukščių rūšių; • paaiškina, kada lesinti prasminga, o kada žalinga; • skatina atsakingą ir tausojantį požiūrį į paukščius ir gamtą.


Selemonas Paltanavičius – gamtininkas ir daugiau nei 80 knygų autorius! Jis rašo ne tik pažintines knygas, bet ir nuostabias pasakas vaikams. Už savo kūrinius pelnė Vaikų literatūros premiją. Ieškokite ir kitų puikių autoriaus knygų vaikams: „Gyvas miško pasaulis", „Žvėrys ir žvėreliai", „Paukščiai paukščiai", „Eime į gamtą".


bottom of page