top of page

Knyga „Žirafos širdis labai didelė“

 Sofia Chanfreau ir Amanda Chanfreau


Knyga „Žirafos širdis labai didelė“ yra Suomijos vaikų ir jaunimo literatūros apdovanojimo 2022 m. laimėtoja.

„Aštuonkojai turi net tris širdis! Šiaip jau visai patogu – viena sudaužyta, o kitos sveikos. Aštuonkojai tikriausiai labai laimingi gyvūnai.“

Dešimtmetė Vega kartu su tėčiu gyvena Žirafos saloje. Gali atrodyti, kad gyvenimas čia labai paprastas, tačiau laki mergaitės vaizduotė pasaulį paverčia kupinu nuotykių, fantastiškų būtybių ir įvairiausių įdomybių: štai asfaltbebris Šypsnis, o čia perėjos zebras Zacharijas. Bet rūpestingąjį tėtį neramina dukters įsivaizduojami draugai...

Užtat Vegos senelis kur kas supratingesnis. Jis pasakoja jai salos pasakas bei legendas ir nepriekaištauja dėl įsivaizduojamų draugų. Senelis moka atsakyti į kone visus anūkės klausimus, tik, kaip ir tėtis, labai nenoriai kalba apie jos mamą, kurios mergaitė visai neprisimena.

Bet kai tėtis pradeda susitikinėti su nelabai malonia moterimi, Vega netikėtai įgyja susirašinėjimo draugę. Tada nutaria leistis į nuotykį ir sužinoti kuo daugiau apie savo mamą.

„Žirafos širdis labai didelė“– magiškas ir kartu labai tikroviškas pasakojimas apie ilgesį, apie norą būti matomai ir mylimai tokiai, kokia esi.


Skirta vaikams nuo 9 metų.


bottom of page