top of page

Džiaugsmo virtuvė

2023 m. kovo 10 d. Marcinkonyse vyko Jolitos Bernotienės ir Onutės Grigaitės „Džiaugsmo virtuvė“, Jolitos Bernotienės ir Ingridos Jakubavičienės „Ponios Smetonienės virtuvė“ knygų pristatymas .


Nepabūgę šėlstančios pavasarinės pūgos, tądien į leidyklos „Aukso žuvys“ išleistų knygų pristatymą surinko gausus būrys marcinkoniškių ir svečių. Jaukiai įsikūrę Marcinkonių kultūros centro salėje, susipažino su autorėmis Jolita Bernotiene ir Onute Grigaite. Malonu jas buvo pristatyti kaip vietines, Musteikos kaimo gyventojas.


Renginio organizatorė ir vedėja Marcinkonių bibliotekos bibliotekininkė Rūta Sakalienė pastebėjo, jog abi knygas vienija pasakojimas apie įsimintinas asmenybes ir gastronominė linija. Knyga „Džiaugsmo virtuvė“ nukėlė į 12 amžių. Biologijos mokslų daktarė Onutė Grigaitė pasakojo apie viduramžių šviesuolę šventąją Hildegardą Bingenietę, jos veiklą medicinos, žolių pažinimo ir gydymo jomis srityse. Vienuolė buvo regėtoja, kompozitorė, rašytoja, žmogų suvokė kaip sielos ir kūno visumą darnoje su Dievu, o ligas laikė šios darnos sutrikimais. Sveika siela gali būti tik sveikame kūne. O kūno sveikatą įtakoja tinkama mityba.


Knygos bendraautorė istorijos entuziastė Jolita Bernotienė paliudijo, jog profesionalaus kulinaras Evaldas Simutis receptus pritaikė šiuolaikiniam žmogui. Maistas yra ne tik sveikas, bet ir skanus. Tad mielai gardžiavomės „Džiaugsmo“ arbata, ragavome „Džiaugsmo“ ir „Avižų granolos“ sausainių, pagamintų pagal knygoje pateiktus receptus.

Pasak Jolitos Bernotienės, knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ (išleista 2020 m.) pardavime jau nėra. Visiems, kuriuos domina ponios Smetonienės asmenybė ir laikmetis, tarpukario Lietuvos istorija, mados, intrigos ir kultūra, knygos teks ieškoti bibliotekose.


Dėkojome Onutei ir Jolitai, linkėjome įkvėpimo. Kad kūrybinėje virtuvėje jaustųsi saugios, apjuosėme jas „Džiaugsmo“ prijuostėlemis.


Marcinkonių bibliotekos bibliotekininkė

Rūta Sakalienė
bottom of page