top of page

Kokia laimė kūryboje būti!


Varėnos viešojoje bibliotekoje (2 aukšte) atidaryta Vytauto Baublio tapybos darbų paroda.


Gruodžio 1 dieną kraštietis menininkas Vytautas Baublys švenčia gimtadienį ir kviečia į savo tapybos darbų parodos atidarymą. Lygiai prieš metus Vytauto anūkė Radvilė sumanė originaliai pasveikinti senelį su gimtadieniu ir organizavo jo darbų parodą. Norisi tikėti, kad Radvilės sumanytas siurprizas mylimam seneliui taps ir gražia tradicija kasmet, gruodžio 1-ąją pasitikti su paroda.


Kažkada taikliai pavadintas lietuvišku grynuoliu gerbiamas Vytautas, beveik penkis dešimtmečius atidavęs menui ir kūrybai, tikrai nesiekia nei ypatingos garbės ar pigaus populiarumo.

Drožiniai iš medžio, darbai su žalvariu, kriauklėmis, mozaika, metalo plastika ir, žinoma – dažai, teptukai, drobė. Vytauto darbuose ypač artima širdžiai tema – Lietuvos istorija, mitologija, jo rankomis atgimė kraštiečių portretai, gimtųjų vietovių vaizdai.

Šiandien Varėnos bibliotekos erdvę puošia net 40 Vytauto Baublio tapybos darbų. Tarp jų beveik 30 paveikslų nutapyti per šiuos, 2023-iuosius metus. Nors pats autorius kukliai šypsosi, paklaustas, kaip jam per metus pavyko sukurti tokias preciziškai tikslias, meniškai tikslias didžiojo Nyderlandų dailininko Rembranto (1606–1669) paveikslų „replikas“.


Prieš porą metų Vytautas Baublys Varėnos bibliotekai įteikė prasmingą dovaną – pagal Aleksandro Vitulskio paveikslą „Pilėnų gynimas“ (1965 m.) tapytą kūrinį „Pilėnai“.

2015 m. už ilgametę kūrybinę veiklą, meilę gimtajam kraštui ir Lietuvos istorijos įamžinimą savo darbuose V. Baublys apdovanotas Varėnos rajono savivaldybės kultūros premija bei Kultūros ir meno tarybos ženklu ,,Sidabrinė bitė“.

V. Baublys – Lietuvos rekordininkas – jo nutapyta garsiojo lenkų dailininko Jano Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ kopija (147x338 cm) pripažinta didžiausia kopija.


Kviečiame.

bottom of page