top of page

Koordinatorių susitikimas

Sausio 20 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko savanorius priimančių organizacijų (Varėnos sporto centro, kultūros centro, socialinių paslaugų centro, viešosios bibliotekos ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos) kuratorių susitikimas.Dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Gabija Vidūnaitė-Juškevič, Marijampolės Visuomenės ir verslo plėtros instituto direktorius Vladas Polevičius, projektų vadovė Aistė Rutkauskienė.


Aptarta Jaunimo savanoriškos tarnybos programa, finansavimas, savanorius priimančių įstaigų veiklos ir specifika. Kuratoriai dalinosi darbo su savanoriais patirtimi. Susitikimo būta emocingo, smagaus ir nuteikiančio pozityviai.


Savanorystė – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Atlikus 6 mėnesių jaunimo savanorišką tarnybą, jaunuoliai gauna papildomus 0,25 balo stodami į aukštąsias mokyklas. Norint tapti savanoriu, būtinos dvi sąlygos: asmuo turi būti apsisprendęs skirti savo laiką visuomenei ir jos reikmėms, nesitikint jokio piniginio atlygio, ir antroji – asmuo turi atrasti kitą asmenį ar organizaciją, kuriai reikalinga savanorio pagalba. Šiuo metu Varėnos rajone yra dešimt akredituotų organizacijų, galinčių priimti savanorius: Karpiškių žvėrynėlis, Merkinės kultūros centras, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos (Varėnos pasienio rinktinė), Varėnos kultūros centras, Dargužių amatų centras, Liškiavos daugiafunkcis centras, Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Varėnos socialinių paslaugų centras, Varėnos sporto centras ir Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija.


Varėnos VB Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Jurgita Žukienėbottom of page