top of page

Kristijono Donelaičio „Metų“ ratas

Sausio pirmąją  sukako 310 metų, kai gimė Kristijonas Donelaitis – lietuvių literatūros pradininkas ir klasikas, Mažosios Lietuvos vaidila, poemos „Metai“ ir pirmųjų lietuviškų pasakėčių autorius. Ši didinga asmenybė turi būti svarbi kiekvienam, nes jis išmokė lietuvius pagarbos sau, savo kraštui ir jo savitumui. Jo vardas pelnytai garsinamas mene, muzikoje, teatre ir naujai gimstančių knygų puslapiuose.


Norėdami paminėti K. Donelaičio gimtadienį Pilvingių bibliotekoje, sausio 26 dieną vaikai dalyvavo piešinių konkurse „Kristijono Donelaičio „Metų“ ratas“. Bibliotekininkė paskaitė ištraukas iš „Pavasario linksmybės“, „Vasaros darbai“, „Rudenio gėrybės“ ir „Žiemos rūpesčiai“. Konkursui pristatyta dvylika piešinių. Pateiktuose piešiniuose puikavosi saulė, žydinčios gėlės, skrendantys paukščiai, drugeliai, medžiai. Iš visų darbelių galima sudėlioti visą K. Donelaičio „Metų“ poemą. Visi piešiniai originalūs, kruopščiai atlikti, spalvingi, atitinkantys temą. Vaikai aktyviai ir noriai dalyvavo renginyje, surengė parodėlę. Tai buvo puiki proga susipažinti su senąja lietuvių literatūra ir gimtuoju žodžiu.


Kiekvienam dalyviui bibliotekininkė įteikė dovanėlę ir palinkėjo perskaityti vaikams skirtą poemos „Metai“ ištraukų knygelę „Mes vyžoti būrai“, iš arčiau pajusti Donelaitį, nes, kaip sakė poetas Justinas Marcinkevičius, „Privalom iš savęs kažką išmesti, kad Donelaitis tilptų širdyje“.

 

Pilvingių bibliotekos bibliotekininkė

Ona Jauneikienė

bottom of page