top of page

Laiškai iš Mardasavo

Rugsėjo 25 d. Marcinkonių kultūros centro salėje vyko Leonardo Gutausko, Povilo Ričardo Vaitiekūno, Valentino Sventicko knygos „Laiškai iš Mardasavo“ pristatymas.


Leidyklos „Slinktys“ vadovas, rašytojas Juozas Žitkauskas papasakojo knygos atsiradimo istoriją, pristatė vieną šio leidinio bendraautorių, knygos sudarytoją, rašytoją, literatūros kritiką Valentiną Sventicką. Pasak Juozo Žitkausko, knygos kelias nuo sumanymo iki popierinio varianto rekordiškai trumpas – vos keli mėnesiai, tiražas 500 egzempliorių. Tai nėra knyga, skirta vien tik Mardasavo kaimo žmonėms, kurių nėra daug. Valentinas Sventickas juokaudamas pridūrė, juk ir pavadinimas yra „Laiškai iš Mardasavo“, t. y. leidinys skirtas platesniam skaitytojų ratui. Tai tarsi šiame Dzūkijos kaime įsikūrusių trijų menininkų, Lietuvos nacionalinės kultūros premijos laureatų dovana, padėka už galimybę čia gyventi ir semtis įkvėpimo. Pažinti žmones, kurių ne vienas yra tapęs literatūriniu personažu, dailės objektu.


Viena ryškiausių šios knygos bendraautorius jungiančių grandžių yra gamta ir jos apsuptyje tarpstanti menininkų bičiulystė. Gebėjimas matyti, suprasti ir vienas kitą papildyti. Jausti gyvenimo prasmę paprastuose kasdieniuose potyriuose.


Leidėjas Juozas Žitkauskas, apibūdindamas knygos estetinį vaizdą, pabrėžė, jog buvo siekta išleisti gražų, suvenyrinį leidinį. Šią viziją sėkmingai įgyvendino dizaineris-maketuotojas Rokas Gelažius.


Kad knyga yra laukta ir domina, liudijo gausus susirinkusiųjų ratas. Marcinkonių moterų klubo „Smilga“ narės su nuoširdžiu jauduliu skaitė eilėraščius, Valentino Sventicko prozos „gurinius“, iš širdies gelmių liejosi Marcinkonių folkloro ansamblio atliekamos šilų dzūkų dainos.


Marcinkonių bibliotekos bibliotekininkė

Rūta Sakalienė

bottom of page