top of page

Magiški kryželių burtai

Lapkričio 7–30 dienomis Panočių bibliotekoje atidaryta Kaniavėlės kaimo gyventojos Stasės Paulaitienės siuvinėtų paveikslų paroda „Magiški kryželių burtai“.


Parodoje – 13 kryželiu išsiuvinėtų paveikslų: natiurmortai, gėlės, lankytojų dėmesį traukiantis Jėzaus Kristaus atvaizdas. Visi darbai vienetiniai, išsiuvinėti pagal pačios autorės sudarytas schemas, sukurti su didele meile, kruopštumu ir kantrybe. Rezultatas stulbinantis – jie atrodo tarsi nuotraukos ar tapyti paveikslai. Nepatikliam žiūrovui, įsižiūrėjus iš arti, lieka tik palinguoti galva iš nuostabos ir susižavėjimo.


Žiūrint į siuvinius kyla vis kiti jausmai: prisiminimai, svajonės. Autorei brangiausias paveikslas – natiurmortas su moline vaza ir obuoliais: „Jis man primena vaikystę, tėvų namus, skleidžia ypatingą šilumą ir šviesą.“


Siuvinėti Stasė pradėjo maždaug prieš 12 metų. Iš viso ji sukūrė 32 darbus, iš kurių 27 yra jos namuose, o 5 padovanojo patiems artimiausiems ir ypatingą vietą jos gyvenime užimantiems žmonėms. Moteris ne tik siuvinėja, bet ir neria, mezga, audžia tautines juostas. 2022 m. jos kūrybiniai darbai eksponuoti LR Seimo II rūmų galerijoje. Gruodžio mėnesį Panočių bibliotekos eglutę papuoš Stasės sukurti kalėdiniai žaisliukai.


Parodą aplankė ne tik vietiniai gyventojai, bet ir Varėnos specialiosios mokyklos mokiniai, mokytojai, auklėtojai.

Panočių bibliotekos bibliotekininkė

Rimutė Antuchevič
bottom of page