top of page

Mano lėktuvėlis

„Steponas Darius ir Stasys Girėnas skrenda į Lietuvą“ – taip 1933 metais Kauno radijas paskelbė neįtikėtinos kelionės pradžią, kai du Lietuvos pilotai pasiryžo perskristi Atlanto vandenyną. Taip nedideliu lėktuvu „Lituanica“ įveikę vandenyną, S. Darius ir S. Girėnas visam pasauliui pranešė apie Lietuvą. Šis skrydis buvo drąsos, atsidavimo ir meilės Tėvynei išraiška.

Minint skrydžio 90 –ąsias metines Pilvingių bibliotekoje vyko kūrybinis – edukacinis užsiėmimas „Mano lėktuvėlis“. Bibliotekininkė vaikams papasakojo pilotų biografijas, skrydžio istoriją, katastrofos priežastis. Dalyviai sužinojo, kad S. Dariui ir S. Girėnui per 37 val. 12 min. pavyko įveikti 6411 km atstumą be jokio nusileidimo ir poilsio. Šis skrydis buvo išskirtinis, nes juo buvo gabenama pirmoji transatlantinė oro pašto siunta. Likus vos 650 km iki kelionės tikslo – Kauno – lėktuvas sudužo Vokietijos miškuose, kartu žuvo ir pilotai.


Apžiūrėję bibliotekoje parengtą parodą „Atlanto nugalėtojai“ vaikai įsitraukė į kūrybinę veiklą – iš popieriaus lankstė lėktuvėlius, juos spalvino ir surengė varžybas. Visų darbeliai buvo skirtingi, spalvingi ir nepaprasti. Vaikai patyrė džiugių emocijų, linksmai ir aktyviai praleido laiką. Bibliotekininkė palinkėjo kasmet prisiminti šią istoriją, nes ji suteikia drąsos, ryžto ir įkvepia siekti savo svajonių.


Pilvingių bibliotekos bibliotekininkė

Ona Jauneikienė


bottom of page