top of page

Mardasavas trijų menininkų kūrybojeRugsėjo 25 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga „Laiškai iš Mardasavo“. Dalyvavo vienas iš knygos autorių, literatūros kritikas, eseistas Valentinas Sventickas ir asociacijos „Slinktys“ pirmininkas Juozas Žitkauskas.

Pasak renginio svečių, „Laiškai iš Mardasavo“ galėtų pretenduoti į greičiausiai išleistų knygų rekordą. Dar kovo vidury Juozas Žitkauskas gavo rankraštį, o liepą knyga iš „Slinkčių“ leidyklos keliavo į skaitytojų rankas. Leidybą rėmė Varėnos rajono savivaldybė ir UAB „Dzūkijos mediena“. Visus tris knygos autorius vienija sodybų turėjimas, vasarojimas ir meninė kūryba Mardasavo kaime, kaimo gyvenimo atgarsiai kūryboje, galimybė mėgautis ramiu gyvenimu gamtos apsupty, nuoširdžios pažintys, bendravimas su vietos gyventojais.


Mirus dailininkui, rašytojui Leonardui Gutauskui, jo sūnus V. Sventickui atnešė niekur nespausdintų tėvo eilėraščių. Valentinas pradėjo žymėtis tuos eilėraščius, kuriuose minimas Mardasavas, jo apylinkės: Ūla, Merkys, Merkinė, Zervynos ir čia gyvenęs rašytojas Juozas Aputis ir kt. Tada ir šmėstelėjo mintis, kad tuos mardasaviškus eilėraščius, nespausdintus knygose, reikia kaip nors „parodyti“. Sumanė prie L. Gutausko eilėraščių priglausti savo trumpus tekstus, pavadintus „Guriniais“, literatūros kūrinius apvynioti kito „atėjūno“ į Mardasavą – dailininko Povilo Ričardo Vaitiekūno piešiniais. Taip atsirado „Laiškai iš Mardasavo“ – knyga, tarsi autorių padėka už surastą prieglobstį Mardasave.


Knygą sudaro 25 Leonardo Gutausko eilėraščiai, 23 Povilo Ričardo Vaitiekūno piešiniai ir 14 Valentino Sventicko dienoraštinių „gurinių“.


Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta išreiškė mintį, jog miela būtų turėti ir kitą knygą „Laiškai iš miškų“, nes Varėnos miškų apsupty gyvena ir kuria daug žinomų žmonių, pastaroji būtų puiki dovana visiems kraštiečiams.


Varėnos viešosios bibliotekos Informacijos išteklių skyriaus

bibliotekininkė Daiva Armonienė
bottom of page