top of page

Moterys partizanės Pietų Lietuvoje

Gegužės 2 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro projekto „Moterys Lietuvos partizaniniame kare 1944–1953 m.“ pristatymas ir paskaita „Moterys partizanės: Pietų Lietuvos (Nemuno) partizanų srities atvejis“.


Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro istorikai Ramona Staveckaitė-Notari, Andrius Tumavičius, Enrika Kripienė ir Lina Gerdvilytė-Natkevičienė pristatė kuo ypatinga ir išskirtinė Nemuno srities partizanių veikla, kuo šio krašto moterys partizanės išsiskiria bendrame Lietuvos partizaninių kovų kontekste.


Pasiklausyti paskaitos susirinko gausus būrys Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos moksleivių. Jiems buvo įdomu pasinerti į Lietuvos partizanių-miško dukrų istorijos labirintus ir suprasti jų svarbą Lietuvos partizaniniame kare. Ypač įdomi buvo autentiška iliustracinė paskaitos medžiaga ir faktai iš partizanių dienoraščių / atsiminimų.


Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui už bibliotekai padovanotus naujausius savo leidinius, jie labai pradžiugins mūsų skaitytojus!
bottom of page