top of page

Mylėkime Žemę

Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena – pavasario lygiadienis. Šią dieną dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Sekanti, kovo 21-oji laikoma astronominio pavasario pradžia, ir dienos jau – ilgesnės negu naktys.


Panočių bibliotekoje taip pat paminėta Pasaulinė Žemės diena. Vyko popietė „Mylėkime žemę“. Bibliotekininkė Rimutė Antuchevič, įsikūnijusi į Žemės personažą, ir Varėnos lopšelio-darželio „Žilvitis“ Panočių  padalinio auklėtoja Elena Latvienė, persirengusi Varlyte, mokė „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius grožėtis, mylėti ir saugoti Žemę.  Aptarę, kodėl ir kaip reikia saugoti gamtą: augalus, žvėris, paukščius ir viską, kas gyva, vaikus pakvietė į mokomojo filmuko apie gamtos taršą, šiukšlių rūšiavimą „Žemės dienai. Mažųjų valdos“ peržiūrą.


Mažieji renginio dalyviai padainavo lietuvių liaudies dainą „Žemė kėlė žolę“, žaidė lietuvių liaudies žaidimus: „Skrido žvirblis per ūlyčią“, „Garnys“, „Varlytės“, išmoko Kęstučio Ivinskio ketureilį: „Taip gera, kad yra tokia diena, / Kai supranti, jog Žemė – mūsų planeta, / Kad ja grožėtis tu kasdien gali / Ir padėkot skubi, nes vieną ją turi.“ Paskui išėjo į lauką ir pačių iš popieriaus išlankstytomis gėlėmis papuošė bibliotekos kiemą, surinko šiukšles ir išrūšiavę nunešė į konteinerius. Padedami suaugusiųjų, vaikai ant balionų užrašė linkėjimus Motinai Žemei ir paleido juos skristi, o renginio herojė Žemė išgavo iš mažųjų pažadą – niekada nešiukšlinti, saugoti, tausoti, mylėti savo planetą, apdovanojo dalyvius vaisiais ir gardžiu skruzdėlynu.


Panočių bibliotekos bibliotekininkė

Rimutė Antuchevičbottom of page