top of page

Nauji metai - naujos parodos


Kviečiame užsukti į Vaikų ir jaunimo literatūros skyrių knygų, o kartu apžiūrėti parengtas spaudinių parodas


„Knygų gimtadieniai 2023 m.“ – paroda, primenanti, kad ir knygos turi savo gimtadienius. Eksponuojamos knygos, pirmą kartą išleistos prieš 140, 110, 80 ir t.t. metų.


„Vaikų literatūros klasikas“ – paroda, skirta Vytauto Tamulaičio 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Žymus lietuvių vaikų literatūros prozininkas, poetas, literatūros kritikas bei periodinių leidinių redaktorius, karininkas, tarpukario metais išleidęs šešias jauniesiems skaitytojams skirtas knygas, tapo tiems laikams vienu labiausiai mėgstamu ir skaitomu kūrėju. Jo „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ mėgstami ir šių dienų jaunųjų skaitytojų.


„Kitą kartą gyveno...“ – paroda, skirta Šarlio Pero gimimo 395-ečiui. 1628 m. sausio 12 d. gimė prancūzų rašytojas CHARLES PERRAULT. Su jo surinktomis ir užrašytomis pasakomis užaugo kelios kartos. Parodoje sutiksite knygas „Raudonkepuraitė“, „Batuotas katinas“, „Pelenė“ ir kitas pasakas.


„Vaikų poetų jubiliejai“ – spaudinių paroda, skirta Anzelmo Matučio 100-osioms ir Martyno Vainilaičio 90-osioms gimimo metinėms. Pateikiamos poetų biografijos ir kūryba.


Varėnos VB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė

Jurgita Žukienė


bottom of page