top of page

Paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena

Dubičių, Gudžių, Krivilių, Nedzingės, Panaros, Perlojos, Žilinų bibliotekose paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Perskaitytas japonų rašytojos Eiko Kadano kreipimasis į pasaulio skaitytojus „Vaizduotė“, kviečiantis kurti naujas istorijas,  aptartas 2024 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatas, nupieštas japonų iliustruotojos Nanos Furiya.Dubičių bibliotekoje organizuota Kęstučio Kasparavičiaus kūrybos popietė. Vaikus sužavėjo kūrėjo gebėjimas nukelti skaitytojus į dar nematytus pasaulius tiek meninio žodžio, tiek išraiškingų iliustracijų dėka. „Man patinka rašyti ir iliustruoti vaikams, nes nieko geriau daryti nemoku. Anksčiau piešiau sužmogintus daiktus, bet dabar apsistojau ties sužmogintais gyvūnais. Ir galiu užtikrinti, kad visi tie mano gyvūnai yra paprasti eiliniai žmonės. Kurie nepasižymi ypatinga drąsa, kuriems dažnai nesiseka, kurie daro klaidas ir dažnai iš tų klaidų net nepasimoko. Visai kaip aš“, – sako Kęstutis Kasparavičius.


Vaikai vartė K. Kasparavičiaus knygas, skaitė pasirinktas ištraukas. Piešė labiausiai patikusius herojus. Vyko trijų istorijų „Baltųjų lokių Kalėdos“, „Pelių Kalėdos“ ir „Ožkų Kalėdos“, kurias seka pats autorius, garso įrašo perklausa.


Gudžių bibliotekos jaunosios skaitytojos dalyvavo Pauliaus Norvilos knygos „Strykt pastrykt“ garsiniuose skaitymuose. Tai istorija apie kiškį Steponą, kuris, po apsilankymo bibliotekoje, per savaitę pats parašė knygą. Po to pačios perskaitė po ištrauką iš patikusių knygų. Evelina pasirinko Jolitos Zykutės knygelę „Spyglys“, Saulė ir Demeira  pasikeisdamos skaitė ištraukas iš Rachel Renee Russell „Prietrankos dienoraščio“, o Gerda – iš Walliams David knygos „Slapta operacija „Bananai“. Renginio pabaigoje mergaitės apžiūrėjo spaudinių parodą „Knygos – draugai visam gyvenimui“.


Krivilių bibliotekos skaitytojai vaikai dalyvavo viktorinoje „Surask pasiklydusį knygos herojų“, sprendė kryžiažodį apie knygas, iš pabirusių raidžių dėliojo žodžius apie skaitymą. Vėliau žiūrėjo Dainoros Raudienės vaidinimą „Kviečia biblioteka ir skaitykla“, kurį parengė Krivilių kultūros centro vaikų teatras „Krivucisׅ“ (vadovė Virginija Černiauskienė).

Pasiklausę pamokančios istorijos apie knygas, skaitymą, dar kartą prisiminė pagrindines bibliotekos taisykles: kaip elgtis atėjus į biblioteką, kaip tapti skaitytoju, kaip saugoti knygas. Pasidžiaugta geriausiais skaitytojais, aktyviais bibliotekos pagalbininkais. Tai Mėta Ramaškaitė, Greta Markevičiūtė, Melita Olechnovičiūtė, Skaiva Matijoškaitė.


Nedzingės bibliotekoje skaitytojai vaikai pasakojo, kokią paskutinę knygą perskaitė, trumpai supažindino su jos turiniu. Ant pačių pasidarytų knygų skirtukų užrašė žodžius, skirtus knygai: Matas Banys – „Knyga geriau nei telefonas“, Gustas Krutulis  – „Knyga – žinių šaltinis“, Martynas Cickevičius – „Knyga – didžioji išmintis“, Toma Tamulevičiūtė – „Knyga yra geriausia dovana“ ir kt. Vaikai minė mįsles, piešė labiausiai patikusius knygų herojus. Bibliotekoje veikė spaudinių „Spalvotas knygų pasaulis“ ir Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos penktos klasės mokinio Mato Banio (vadovas skulptorius Algirdas Juškevičius) medžio drožinių parodos.


Panaros bibliotekoje organizuota poezijos popietė „Knyga kaip saulė – šviečia ir šildo“. Vaikai skaitė eilėraščius apie knygas: Janinos Degutytės „O, spalvotoji knygele“, Zitos Gaižauskaitės „Nuotykių knygelė“,  Violetos Palčinskaitės  „Baltos lankelės, juodos avelės“ ir kt. Piešė perskaitytų knygų personažus, sprendė užduotis, pateiktas žurnale „Naminukas“.


Į Perlojos biblioteką surinko patys jauniausieji skaitytojai, lydimi mamų. Renginio dalyviai sužinojo, kokių leidinių yra bibliotekoje, kuriose lentynose sudėtos jų amžiui skirtos knygelės. Teko įveikti įvairias užduotis:  įminti mįsles, pasakyti pasakų pavadinimus, nuspalvinti ir atspėti kūrinių veikėjus.  Antrojoje popietės dalyje  mažuosius pradžiugino  į svečius užsukusi  Pasakų močiute persirengusi Perlojos kultūros centro vadovė  Irena Stoškienė. Ji perskaitė Hanso Kristijono Andersono pasaką „Bjaurusis ančiukas“, su vaikais inscenizavo pasaką „Ropė“.  Renginio pabaigoje pristatyta  paroda „Gražiausios pasakos vaikams“.


Žilinų bibliotekos skaitytojai spėjo mįsles, užbaigė patarles, dalyvavo meninio skaitymo varžytuvėse, skaitė pasirinktas Danės Griganės apysakos „Šarka“, kurioje močiutė pasakoja anūkams apie savo vaikystę, ištraukas. Viltė skaitė knygos įžangą apie močiutę, Džesika ir Inesa – skyrių „Kelialapis“, „Kur aš“ ištraukas. Mergaitės pasakojo apie labiausiai patikusias perskaitytas knygas: Viltė pristatė Jolantos Sereikaitės „Katytės Tikės miškas“, Džesikai įspūdį paliko Tomo  Dirgėlos „Dingusio Dirgėlos byla“,  Inesai labai įsiminė knyga apie karo vaiką „Niekada nesuklupk“, kurią parašė  Patricija McCORMICK.

 

Informaciją pateikė:

Dubičių bibliotekos bibliotekininkė Regina Lukoševičienė,

Gudžių bibliotekos bibliotekininkė Vida Kielienė,

Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienė,

Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė,

Panaros bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Česnulevičienė,

Perlojos bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Krivienė,

Žilinų bibliotekos bibliotekinkė Aldona Valatkevičienė
bottom of page