top of page

PAPRASTAS NEPAPRASTAS Justinas MarcinkevičiusVarėnos viešojoje bibliotekoje lankytojų laukia unikali fotografijų paroda, skirta dramaturgui, vertėjui, akademikui, vienam populiariausių XX a. pabaigos–XXI a. pradžios lietuvių poetų – Justinui Marcinkevičiui.


Parodos autorė – profesionali fotografė Ona Valkauskienė. Ji kelis dešimtmečius fiksavo Justino Marcinkevičiaus gyvenimo akimirkas, susijusias su jo gimtine – Prienais. Nuotraukose susitikimai su poetu, jo dalyvavimas renginiuose, šventėse.


Į simbolišką parodos atidarymą užsuko Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos dešimtokai ir devintokai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rima Beržanskiene.

Moksleiviai susipažino su fotodarbais, skaitė Justino Marcinkevičiaus eilėraščius, klausėsi vinilinės plokštelės įrašų, kuriuose prieš 50 metų įrašytos Vilniaus valstybinio dramos teatro spektaklio „Katedra“ ištraukos bei išradingai ir linksmai atsakinėjo į improvizuoto protmūšio klausimus.


Už galimybę eksponuoti fotografijų parodą „PAPRASTAS NEPAPRASTAS Justinas Marcinkevičius“ dėkojame Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka.

Paroda Varėnos viešosios bibliotekos antrame aukšte veiks iki balandžio 2 dienos.


Kviečiame apsilankyti!bottom of page