top of page

Pasaulinė vandens diena

Kovo 22 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje buvo minima Pasaulinė vandens diena. Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vyko popietė-viktorina „Vanduo – gyvybės šaltinis“, kurioje dalyvavo Varėnos „Ryto“ progimnazijos mokiniai (mokytojos Edita Taraškevičiūtė ir Angelė Molienė).Natūralaus mineralinio vandens gamyklos „Neptūnas“ atstovai Justinas, Paulius ir Rometa papasakojo apie vandenį, jog jau nuo mažų dienų reikia mokytis jį taupyti, kad liktų ir ateinančioms kartoms. Lietuvoje vandens yra pakankamai, bet pasaulyje yra vietų, kur geriamas vanduo – kasdienio išgyvenimo klausimas. Pristatė kaip kiekvienas gali prisidėti prie vandens taupymo, kai valosi dantis, maudosi duše ar plauna indus. Papasakojo kaip pasitelkiant regą, uoslę ir skonį atliekama juslinė vandens analizė.

Viktorinoje varžėsi keturios komandos: „Lašeliai“, „Vandens lašas“, „Neptūnai“ ir „Vandeniai valdo“. Dalyviai atliko užduotis: ragavo skirtingų rūšių vandenį, atliko juslinę jo analizę, pildė degustatoriaus lapus, spėjo skonį, sprendė kryžiažodį „Ežerai“, ieškojo atsakymų į klausimus apie pelkes, rezervatus, vandens būsenas, mineralinių vandenų kurortus informaciniuose leidiniuose, atliko kūrybinę užduotį – kūrė koliažus vandens tema. Šauniai pasirodė visi dalyviai, bet daugiausiai taškų viktorinoje surinko komanda „Vandens lašas“, kuri buvo apdovanota specialiais „Neptūno“ prizais.

Komandų sirgaliai atsakinėdami į klausimus ir spėliodami mįsles taip pat sužinojo daug įdomių faktų apie vandenį, už teisingus atsakymus gavo dovanų. Renginį rėmė natūralaus mineralinio vandens gamykla „Neptūnas“.


Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė Indrė Siaurusiavičienėbottom of page