top of page

Pavasaris ant paukščio sparnų

Dubičiuose vyko popietė vaikams „Pavasario linksmybės. Paukščių sutikimas gamtoje“. Vaikai į renginį atsinešė ne tik inkilėlius, bet ir labai gerą nuotaiką.


Prisiminta, kiek ir kokių paukščių pagerbimo dienų pažymėta kalendoriaus lapeliuose, kad sparnuočių pagerbimą reikėtų pradėti nuo vasario 24-osios – Vieversio dienos. Vieversys arba vyturys – vienas pirmųjų paukščių, sugrįžtančių į mūsų šalį iš šiltųjų kraštų. O kovo mėnesį yra daugiausia dienų, susijusių su paukščiais. Dalyviai vardijo: „sakoma, kad kovo 10 dieną į Lietuvą jau būna parlėkę 40 rūšių paukščių; kovo 19 dieną mūsų protėviai švęsdavo Pempės grįžimo dieną ir būtent nuo šios dienos lietuviai pradėdavo tvarkytis apie namus – taisydavo darželius, sėdavo daržoves daigams; kovo 25 dieną mūsuose nuo senų senovės švenčiamos Gandrinės.“


Papasakota, kad gandras – nacionalinis Lietuvos paukštis, nuo seno laikytas šventu paukščiu globėju, nešančiu laimę, gerovę, teisingumą. „Gandro“ sinonimai – starkas, gužas, gužutis, garnys, busilas, bacionas, didutis. Per Gandrines draudžiama taisyti tvoras, vežti malkas, kad vasarą gyvačių į kiemą neprišliaužtų. Prisiminti su gandrais susieti gera ir bloga lemiantys  ženklai, ir kad labai svarbu šių sparnuočių neskriausti ir nenaikinti jų lizdų. Suskaičiuoti Dubičių kaimo gandralizdžiai. Vaikai žaidė judriuosius žaidimus „Gaidžio peštynes“, „ Skrido žvirblis“, „Pam pam puri, pam pam puri“ ir kt.


Padėkojo bendruomenės nariui Artūrui Markevičiui, padėjusiam iškelti inkilus. Kvietė paukštelius kuo greičiau juose apsigyventi. Atlikę svarbiausius darbus ant laužo kepė dešreles ir zefyrus, vaišinosi saldumynais ir gėrimais, juk gamtoje viskas daug skaniau. Smagu, kad jaunieji gamtos bičiuliai moka gražiai žaisti ir bendrauti.


Susirinkę į biblioteką jutubo kanale žiūrėjo įrašus apie paukščius. Mėgdžiojo sparnuočių balsus, spalvino paukščiukus, piešė lizdus, skaitė sakmes „Kregždės kerštas“, „Nušauta laimė“, „Kodėl tilvikas be uodegos“, „Žvirblio mokslas“ ir kt.


Dubičių bibliotekos bibliotekininkė

Regina Lukoševičienėbottom of page