top of page

Pavasaris, meilė ir akmenukai...


Kovo 4 d. ( šeštadienį) 12 val. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko Onos Marcalienės ir Ūlos Lebednykaitės rankdarbių parodos atidarymas. Susirinko sugužėjo gausus artimųjų ir draugų būrys. Muzikiniu talentu svečius džiugino Ūla, sugrojusi romantišką kūrinį.

„Slauna Žiūrų Onutė“, „Šaunuolė!!! Labai gražu, meniška ir įdėta daug dūšios!“ – tokie komentarai ir sveikinimai lydi Onutės Marcalienės darbus. Pati Onutė sako: „Kai turi sau patinkantį užsiėmimą, tai yra didžiausia laimė. Visą gyvenimą mane labai traukė akmenukai, mėgau juos rinkti nuo vaikystės“. Onutė ir dar trys jos sesės užaugo slaunam Žiūrų kaime, Jacintos ir Broniaus Čirų šeimoje. Šviesaus atminimo Onutės tėvukas Bronius Čiras iki 90-ies turėjo tobulą atmintį, draugavo su humoru, su eilėraščiais, folkloro dainomis, kurios jam suteikdavo jėgų, žavesio, jaunatviško eliksyro. Tokia gyvybinga, smagi, jaunatviška, kūrybinga ir Onutė.


Pomėgį „žaisti“ su akmenukais, kriauklelėmis, medžiu iš močiutės perima ir anūkai. Vyriausioji, 13-metė Ūla su močiute jau dalyvavo Varėnos tautodailininkų, amatininkų mugėje. Kūrybinis močiutės ir anūkės tandemas. Talentinga ir kūrybinga Ūla nesustoja ties sukurtais darbeliais, bet ieško jai patinkančių įdomių temų internete, domisi kaip dar galima tobulinti savo kūrinius.


„Čia mano vyro portretas, čia mūs šunukas, čia paukštukai ir širdelė, o čia meiliai susglaudus porelė, viskas gimsta iš meilės, visuose darbeliuose – meilė“,- šypsosi Onutė, dėliodama darbelius, kuriuose tiek daug romantikos, meilės, kuri sušildo net šaltą akmenuko širdį...


Šiltais žodžiais Onutę ir Ūlą sveikino šios parodos iniciatorė Varėnos tremtinių ir politinių kalinių ansamblio „Viltis“ vadovė Gražina Kuodienė, skambiomis dainomis savo kūrybingąsias kraštietes sveikino Žiūrų bendruomenė, romansų puokštę sesei dovanojo Irenos Naujūnienės šeima.


Bibliotekoje tik maža dalelė iš šių šaunių menininkių kūrybinio kraičio. Bet Onutės ir Ūlos pomėgis ne tik stebina, džiugina akį, puošia aplinką, bet gali paskatinti kiekvieną mūsų prisiminti savo įgūdžius, išbandyti naujas veiklas.


Kviečiame užsukti į biblioteką (I aukšte) ir pasigrožėti veikiančia paroda.

bottom of page