top of page

Pažintis su M. K. Čiurlioniu


Lapkričio 22–23 dienomis, Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius kvietė vaikus gilinti žinias ir kurti komiksų knygeles „Čiurlionis kitaip“.Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus edukatorė, dailininkė Dalia Bieliūnaitė pasakojo apie genealaus menininko vaikystę prieš 150 metų. Kaip jis mokėsi groti pianinu, kaip būdamas vyriausias vaikas, pagal tėvo sudarytą tvarkaraštį, mokė groti savo brolius ir seseris (viso šeimoje augo 9 vaikai). Kokių išdaigų prikrėtė žvejodamas. Kaip keliavo po pasaulį skaitydamas kelionių istorijas, kaip su sesėmis ir broliais bendravo užkoduota abėcėle, rašydavo jiems užšifruotus laiškus. Šis menininkas buvo be galo šiltas ir linksmas žmogus. Jo laiškuose ir sesės prisiminimuose išlikę daug smagių istorijų, kuriomis užsiėmimo metu dalinosi edukatorė.


Gyvas pasakojimas padėjo pažinti M. K. Čiurlionio asmenybę ir giliau suprasti jo paveikslus. Praktinėje užsiėmimo dalyje vaikai mokėsi sukurti trumpą istoriją, kurios herojus buvo menininkas, atsidūręs netikėtoje situacijoje, neįprastoje vietoje. Komiksus dalyviai piešė į pačių pasidarytas knygeles. Edukacijose dalyvavo Varėnos „Ryto“ progimnazijos 4d, 4e, 5a ir 5b klasių mokiniai (mokytojos Ona Veličkienė, Irena Daškevičienė, Aldutė Vaičiulienė ir Edita Taraškevičiūtė).


Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Varėnos savivaldybė.Varėnos VB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja Aldona Skamarakienė
bottom of page