top of page

Pažintis su Martyno Vainilaičio poezija

Sausio 24 dieną Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje „Ryto“ progimnazijos 3c klasės mokiniai su mokytoja Valentina Čepaitiene dalyvavo Martyno Vainilaičio eilėraščių iliustravimo dirbtuvėse. Vaikų poetui M.Vainilaičiui šiemet būtų sukakę 90 metų.Vaikai sužinojo, kur ir kada gimė Martynas Vainilaitis, kur jis mokėsi, kokią profesiją įgijo, kokių vaikiškų žurnalų redakcijose dirbo, kur vasarojo, kaip bendravo su šeima išvykęs į komandiruotes, kiek knygų parašė, kiek apdovanojimų sulaukė, kaip atsirado Martyno Vainilaičio premija, už ką ji skiriama, kokios vietos mūsų rajone mena poetą šiandien. Pažiūrėjo vaizdo įrašą, kuriame žmona Sofija Vainilaitienė pasakoja, kaip poetas kurdavo ir kaip atsirado Ežio dvaras Vaitakarčmyje.


Po įžanginės dalies vaikai klausėsi keturių eilėraščių, rinkosi širdžiai mieliausią ir iliustravo. Taip balti popieriaus lapai prisipildė sniego milžinų – senių besmegenių, Dievo karvyčių – boružėlių, klasikinių ir fantastinių musmirių bei ežių, kūrenančių krosnis ir šiltai žiemojančių. Už kruopštų darbą mažieji iliustruotojai buvo apdovanoti knygelėmis.


Šios dirbtuvės – renginių ciklo, skirto paminėti poeto Martyno Vainilaičio 90-ąsias gimimo metines, dalis.
Varėnos VB Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkė, laikinai einanti skyriaus vedėjo pareigas, Jurgita Žukienėbottom of page