top of page

Poezija ir Čiurlionis


Gegužės 19 dieną Valkininkų miestelio skvere skambėjo „Poezijos pavasarėlis“.

Susirinkusių širdis šildė Sofijos ir M. K. Čiurlionio laiškai, kuriuos jautriai skaitė aktoriai Justas Tertelis su žmona Vesta Šumilovaite-Terteliene.O muzikiniuose intarpuose akordeonininkas Nerijus Bakula, grodamas harmonizuotas lietuvių liaudies dainų melodijas, kvietė klausytojus Čiurlionį išgirsti naujai, kitaip. Literatūrinei-muzikinei kompozicijai abejingų neliko, skambėjo gausios ovacijos ir padėkos už pakylėtas širdis.

Antroje renginio dalyje vyko Danos Ivanauskaitės-Volungevičienės naujos poezijos knygelės pristatymas, kurį organizavo Valkininkų bibliotekos bibliotekininkė Aurelija Blažulionienė ir kultūros centro direktorė Jolanta Molienė. Poezijos rinktinę pristatė pedagogė, literatė Irena Malmygienė. Pasak autorės, jos knygelė – tai ankstyvos jaunystės ir brandaus amžiaus kūrybos pynė, kurioje tikri išgyvenimais, ilgesys, gilūs jausmais savo kraštui. Danutę sveikino Valkininkų seniūnas Antanas Juknevičius, sveikinimais ir eilėmis dalinosi Varėnos ir Alytaus literatų klubų „Jievaras“ ir „Tėkmė“ narės.


Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Valkininkų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai Aldonai Japertienei, Ig klasės mokiniams, bendruomenės nariams Arūnui Kažanauskui ir Viliui Blažulioniui.


Varėnos VB bibliotekininkės

Indrė Siaurusiavičienė ir Aurelija Blažulionienėbottom of page