top of page

Ramona Elena Velžienė

(1941–2023)

Varėnos kultūros centro mišraus choro „Varpilė“ vadovė

2021 m. spalio 5 dieną Varėnos rajono savivaldybės ženklas „Už nuopelnus Varėnos kraštui“ įteiktas mokytojai, ilgametei choro „Varpilė“ vadovei Ramonai Elenai Velžienei


Ramona Elena Velžienė-Vainaitė gimė 1941 metais Kaune. 1960 m. baigė Kauno 4-ąją vidurinę mokyklą. Mokėsi Kauno J. Gruodžio muzikos technikume, studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje. 1965 m. pradėjo dirbti mokytoja Varėnos vaikų muzikos mokykloje. 1970 m. – Merkinės mišraus choro vadovė, 1970-1980 m. – Varėnos kultūros namų mišraus choro „Varpilė“ chormeisterė ir koncertmeisterė, 1975 m. – Varėnos muzikos mokyklos vaikų choro vadovė, nuo 1989 m. – Varėnos kultūros centro mišraus choro „Varpilė“ vadovė.

Ramonos Velžienės vadovaujamas mišrus choras „Varpilė“ yra dalyvavęs tarptautiniame mišrių chorų festivalyje „Alta Pusteroja“ (Italija, 2007), daugelyje rajono bei respublikinių Dainų švenčių, Pasaulio lietuvių dainų šventėse, Šiaurės ir Baltijos šalių mišrių chorų festivaliuose Latvijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Klaipėdoje, Estijoje, Lietuvos vardo tūkstantmečio dainų šventėje „Amžiaus sutartinė“. „Varpilės“ atliekamos giesmės skambėjo Šv. Mišių metu po įvairių bažnyčių skliautais, tad yra sukauptas gausus sakralinės muzikos repertuaras.

Ramonos Elenos Velžienės aktyvus ir ilgametis chorinio dainavimo tradicijos puoselėjimas ir populiarinimas, krašto bendruomenės telkimas dainai, didelis ir prasmingas indėlis į Varėnos ir visos Lietuvos kultūrinį gyvenimą buvo ne kartą įvertintas padėkomis ir apdovanojimais

1997 m. už muzikos, chorinio meno puoselėjimą R. Velžienei buvo įteiktas Varėnos rajono savivaldybės „Sidabrinė bitė“ apdovanojimas. Suteikta muzikos mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija (2001). Įtraukta į enciklopedinio pobūdžio leidinius „Moksleivių chorai“ (1988), „Pasaulio lietuvių chorvedžiai“ (1999). 2016 m. „Varpilė“ minėjo šešiasdešimt penktąsias savo kūrybinės veiklos metines. „Varpilės“ chorui ir jo vadovei Ramonai Velžienei už svarų indėlį į Lietuvos dainų švenčių tradicijos puoselėjimą ir sklaidą, į chorinio dainavimo populiarinimą Dainavos krašte ir krašto bendruomenės telkimą dainai įteikta Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos padėka.


Ramona Elena Velžienė mirė 2023 m. gegužės 24 dieną. Palaidota Zapyškio (Kauno r.) kapinėse.

bottom of page