top of page

Renginys Panočių bibliotekoje „Jei sutiktum lokį“


Lapkričio 14 dieną Panočių bibliotekoje vyko renginys, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. Šių metų garsiniams skaitymams pasirinkta tema gamta Šiaurėje. Dalyvavo Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelio-darželio Panočių ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Nykštukų“ grupės auklėtiniai su auklėtoja Elena Latviene ir auklėtojos padėjėja Aušra Smelevičiene.


Apžiūrėję literatūros parodą, žvakių šviesoje mažieji skaitytojai ekrane stebėjo iliustracijas ir klausėsi skaitomos Malin Kivela (Suomija) ir Martin Glaz Serup (Danija) knygos „Jei sutiktum lokį“. Šilto humoro pilna knygelė nagrinėja klausimą, ką reikėtų daryti sutikus lokį. Žmogaus ir lokio susitikimas yra aprašomas žaismingai rimtai, visas pasakojimas balansuoja tarp faktų ir išmonės.


Vaikai vaidino, kaip jie elgtųsi susitikę miške lokį, o lokio rolė buvo patikėta Laurynui. Dalyviai padarė išvadą, kad su lokiu geriau nesipykti. Prisiminimui gavo žaislinį lokį su medučio bačka, kad grupėje būtų jaukiau, išmoko lietuvių liaudies žaidimą „Atvažiavo meška“. Kadangi lokiui nelabai sekasi piešti, vaikai nupiešė jo portretą. Pasidžiaugę savo piešiniais, parengė parodą „Lokys – mano draugas“.


Panočių bibliotekos bibliotekininkė

Rimutė Antuchevič
bottom of page