top of page

Rinktiniai festivalio „Nepatogus kinas“ filmai Varėnos viešojoje bibliotekoje.
2023 m. spalio 12-29 d. tarptautinis festivalis „Nepatogus kinas“ prie ekranų vėl pakvies tikrų istorijų – rinktinės dokumentikos – mėgėjus. Galima drąsiai sakyti, kad festivalis pasklis per visą Lietuvą, nes filmus bus galima išvysti ne tik kino ir namų ekranuose, bet ir daugiau nei 200 šalies bibliotekų. Prie šio tinklo prisijungia ir Varėnos biblioteka – jos lankytojai galės žiūrėti festivalio filmus nemokamai.


„Festivalio komanda visus metus žiūri daugybę filmų ir nuolat galvoja apie žiūrovą – kas jam ar jai yra svarbu, kas galėtų nustebinti ar įkvėpti? O kai taip nuoširdžiai ir kruopščiai atrenkame geriausius filmus, natūraliai norisi, kad galiausiai juos pamatytų kuo daugiau žmonių, ne tik didžiųjų miestų kino teatruose. Tad jau trečius metus dovanojame nemokamą prieigą prie festivalio programos Lietuvos bibliotekų lankytojams. Per bibliotekas mūsų filmai gali pasiekti žingeidžius, gerus filmus mėgstančius žiūrovus ir labai džiaugiamės, kad prie kokybiško turinio sklaidos jungiasi ir Varėnos viešoji biblioteka“, – sako festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.


Virtualioje „Nepatogaus kino“ kino salėje esančius filmus spalio 12-29 d. galima nemokamai žiūrėti tuose bibliotekos kompiuteriuose, kuriuose jai yra suteikta prieiga. Rekomenduojame atsinešti savo ausines, o laiką filmo peržiūrai galima rezervuoti

tel. Nr . +370 659 43303,+370 310 31640

Prisijungimus prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojai, o rinktis filmus, kuriuos norėtumėte pamatyti, jau dabar galima „Nepatogaus kino“ interneto svetainėje.


Apie „Nepatogų kiną“

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vieni pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras ir Vilniaus miestas.


„Nepatogus kinas“ komanda


bottom of page